Hlavní navigace

Filmový kanál Film+ sleduje rekordních 363 tisíc diváků týdně

[Tisková zpráva] Ve druhém pololetí loňského roku sledovalo kabelový a satelitní filmový kanál Film+ 363 tisíc diváků týdně. Jde o sedmiprocentní nárůst sledovanosti oproti minulému období, zvyšuje se i čtvrthodinová sledovanost. Divácký zájem o Film+ roste hlavně díky neustálému zatraktivňování programového schématu.

Sdílet

Praha, 18. února 2009 – Kabelový a satelitní filmový kanál Film+ provozovaný společností IKO Cable dosáhl rekordní sledovanosti. Podle výzkumu Media Projekt za druhé pololetí roku 2008 sleduje filmový kanál Film+ 363 tisíc diváků týdně (přehled sledovanosti vybraných televizních kanálů najdete v přiložené tabulce). Oproti předchozímu období, tedy druhému a třetímu čtvrtletí 2008, jde o nárůst o 24 tisíc diváků, tedy zhruba sedmiprocentní navýšení. Zvyšuje se i čtvrthodinová sledovanost. V prime-time po osmé hodině dosahuje až 32 tisíc diváků o víkendu a 37 tisíc ve všední den.

Divácký zájem roste hlavně díky neustálému zkvalitňování vysílání a zařazování zajímavých a kvalitních filmových novinek. „Sledovanost našeho kanálu roste hlavně díky premiérám atraktivních filmů z domácí i zahraniční produkce. Často jde dokonce o exkluzivní televizní premiéry, jako například v případě filmů Bobule, Poslední plavky nebo František je děvkař,“ říká Erika Luzsicza, operation manager IKO Cable. „Diváci se k nám ale vracejí ne jenom kvůli premiérám, ale i za dalšími oblíbenými tituly. Vědí, že Film+ nabízí stále novější filmy všech žánrů,“ dodává.

Kanál Film+ uvedl na přelomu roku televizní premiéry úspěšných českých filmů, například snímky „Poslední plavky“, na jaro připravuje exkluzivní českou televizní premiéru filmů „Bobule“ a „František je děvkař“. Na nadcházející období jsou mimo jiné připraveny Film+ premiéry zahraničních snímků „Babel“ (Brad Pitt, Cate Blanchett), „Skandál“ (Richard Gere), „Iluze lásky“ (Catherine-Zeta Jones), „Informers“ (Winona Ryder, Mickey Rourke). Diváci se mohou těšit i na exkluzivní televizní premiéry snímků, které jsou v současnosti uváděny v českých kinech. Film+ po uvedení v kinech a na DVD odvysílá například snímky „Vévodkyně“ (Keira Knightly) nebo „Nebezpečný cíl“ (Nicolas Cage).

Film+ vysílá v češtině od roku 2005. Objevuje se v satelitních službách UPC Direct, CS Link, Digi TV v nabídce analogové a digitální kabelové televize UPC Česká republika a u většiny dalších českých kabelových i IPTV operátorů. Od května 2008 IKO Cable vysílá i specializovaný dokumentární kanál s názvem DOQ, v současné době dostupný na satelitní platformě CS Link a u dalších kabelových a IPTV operátorů. Čeští fanoušci rybaření a lovu mohou čerpat vědomosti a inspiraci prostřednictvím unikátního tematického televizního kanálu Fishing&Hunting channel v češtině, dostupný rovněž na satelitní platformě CS Link, Digi tv a u dalších kabelových a IPTV operátorů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).