Hlavní navigace

Filmový klub mladých tvůrců

[Tisková zpráva] Červnové pondělky budou na obrazovce České televize patřit mladým tvůrcům.

Sdílet

Na podzim loňského roku vyhlásila Česká televize soutěžní přehlídku školních audiovizuálních děl. Televize veřejné služby chce tímto krokem umožnit mladým tvůrcům a studentům, kteří v rámci svých studijních povinností vytvářejí audiovizuální díla, prezentovat svou tvorbu veřejnosti.

ČT tak nejprve oslovila rektory, děkany, ředitele a vedoucí kateder příslušných škol a vyzvala je k účasti v soutěžní přehlídce. Podmínkou pro výběr a zařazení díla do soutěže byla potvrzená přihláška, zaslaná společně se zvukově obrazovým záznamem díla v nejvyšší možné kvalitě a hudební sestavou nejpozději do 14. prosince loňského roku.

Jedna škola měla právo přihlásit v každé kategorii maximálně pět snímků. Do soutěže nebylo možné přihlásit díla, na jejichž vzniku se jakýmkoliv způsobem – ať již finančním nebo věcným plněním v rámci koprodukce – podílela Česká televize. Díla, která vyhověla všem právním podmínkám pro veřejné šíření a technickým podmínkám pro televizní vysílání, posoudila skupina dramaturgů České televize, která je také vybrala a umístila do čtyř soutěžních večerů, a to vždy v pondělí v čase vyhrazeném Filmovému klubu, tedy od 21,45 na ČT2. První díla se představí v pondělí 4. 6. V rámci každého večera bude odvysíláno několik snímku, které soutěží v jednotlivých žánrových kategoriích; hrané pořady, dokumentární pořady, animované pořady a ostatní pořady, které nelze do předchozích kategorií jednoznačně zařadit.

O vítězi jednotlivých kategorií rozhodnou sami diváci, kteří budou moci pomocí SMS a internetu hlasovat pro svého favorita. Na webových stránkách bude možnost zhlédnout všechny snímky a hlasovat pro ně již od 1.6. Vítězové, na které čeká také finanční odměna, se pak divákům sami představí, a to ve speciálním vydání pořadu Noc s Andělem, vysílaném 30. června.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).