Hlavní navigace

Filmy v Prima kině budou tentokrát ve znamení boje.

[Tisková zpráva] Ve vzdálené budoucnosti, starobylém Japonsku i v podobě přežití v předválečném Irsku.

Sdílet

V pátek 10.7. ve 23.10 bude Prima kino pokračovat v sérii filmů o Riddickovi. Před týdnem se měli možnost diváci seznámit s výrazným antihrdinou Richardem B. Riddickem ve filmu Černočerná tma. Stejně jako ve snímku o 5 let starším jej i v pokračování Hraje Vin Diesel. Herec proslavený z filmů Rychle a zběsile a XXX se horlivě věnoval sportu. Díky němu měl už v 17-ti letech pořádně vypracovanou postavu a začal se tedy živit jako vyhazovač v New Yorských klubech. Tehdy si změnil jméno z Marka Vincenta na Vina Diesela, což jeho osobě dodalo na „coolovosti“. Mimo to začal Vin studovat angličtinu na vysokoškolské Hunter College. Po třech letech ale odešel do Hollywoodu a od té chvíle stoupá jeho herecká hvězda.

Sobota od 20 hodin bude patřit proslavenému filmu Poslední samuraj s Tomem Cruisem v hlavní roli. Režisérem snímku je Edward Zwick, který se věnuje převážně filmům s válečnou tématikou, např. oscarový film Glory. Jeho poslední snímek Odpor z Druhé světové války a partizánského prostředí to jen potvrzuje. Hvězda Posledního samuraje Tom Cruise zazářil poprvé ve filmu Top Gun a pak se již držel na špici v obsazování do často úspěšných a kvalitních snímků. Jistě k takovému úspěchu přispěl jeho zjev, který si udržuje pravidelným sportováním. Sport byl vlastně to jediné, v čem byl na studiích úspěšný. Trpí totiž dyslexií, která společně s neustálým stěhováním byla příčinou jeho špatných studijních výsledků. Po střední škole měl tak jednoznačně namířeno k herecké dráze.

Druhou červencovou neděli zazáří v Prima kině ve 22.10 premiéra filmu Andělin popel. Jde o autobiografické drama, které získalo na MFF v Karlových Varech v r. 2000 cenu diváků. Předlohou k filmu byl úspěšný knižní bestseller Franka McCourta o návratu rodiny do zbídačeného Irska v r.1935. Ve filmu se objeví oblíbení bričtí herci – Robert Carlyle (Bondovka Jeden svět nestačí či Do naha!) a Emily Watson (Červený drak či Hillary a Jackie). Film z roku 1999 režíroval Alan Parker. Mezinárodní ohlas si získal poprvé filmem Půlnoční expres z roku 1978, který byl nominován hned na šest Oscarů včetně kategorie nejlepšího filmu a nejlepší režie. Proslulost mu ale zajistilo i filmové zpracování muzikálové Evity z r.1996, s Madonou v hlavní roli. Za svou práci pro britský film byl Parkerovi v r.2002 udělen rytířský titul.