Hlavní navigace

Finále Davis Cupu 2006 na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Tenisovou sezonu v letoším roce na Galaxii sport ukončí finále Davisova poháru, ve kterém se utkají týmy Argentiny a Ruska. Ruští tenisté přivítají své soupeře na Olympijském stadionu v Moskvě a vy můžete být v přímém přenosu s Galaxií sport u toho. Finálové boje o vítěze Davisova poháru 2006 vypuknou již tento pátek 1. prosince v 11 hodin našeho času.

Sdílet

V Hradci Králové 27. listopadu 2006 – Argentinští tenisté v semifinálových bojích doslova smetli australský tým a zajistili si tak historicky druhou účast ve finále Davisova poháru. Jejich fináloví soupeři z Ruska zdolali v semifinále silný tým Ameriky a budou usilovat o svůj druhý triumf v této prestižní týmové soutěži. Oba finalisté se v minulosti utkaly třikrát a zatím bilanci vzájemných střetnutí vede ruský tým v poměru 2:1.

Již v úterý 21. listopadu byly oznámeny oficiální nominace kapitánů obou týmů. Lídrem argentinského týmu bude sedmý hráč světa David Nalbandian. Dále nehrající kapitán Alberto Mancini nominoval Agustina Calleriho, Juana Ignacia Chelu a Josého Acacusa. Proti nim se postaví papírově silnější a výkonnostně vyrovnanější ruský tým včele se světovou trojkou Nikolajem Davydenkem, Dmitryem Tursunovem, Mikhailem Youzhnym a bývalou světovou jedničkou Maratem Safinem.

Finále Davis Cupu 2006, které se uskuteční od 1. – 3. prosince v Moskvě, se bude hrát na rychlém povrchu, který by spíše mohl vyhovovat domácímu týmu. Potvrdí ruský tým na domácí půdě roli mírného favorita? Nebo naopak Argentinci zopakují svůj výkon ze semifinálové kola?

Sledujte první přímý přenos z finále Davisova poháru 2006 v pátek 1. prosince v 11:00 hodin na Galaxie sport!