Hlavní navigace

FINÁLE NBA na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Basketbalová NBA zažívá po dlouhých 35 letech situaci, kdy se do finále NBA dostaly dva týmy, které ještě nikdy ve své historii finále nehrály

Sdílet

Tým Dallas Mavericks pod vedením Kouče roku Averyho Johnsona a v čele s fenomenálně hrajícím Dirkem Nowitzkim dokázal na své cestě do finále udolat v památné sérii obhájce titulu San Antonio Spurs a poradil si i s totální ofenzívou Phoenixu. Naproti tomu šampión Východní konference Miami Heat v čele se superhvězdnou dvojicí Dwyane Wade – Shaquille O´Neal dokázal přehrát nejlepší tým základní části sezony Detroit Pistons. Finálová série hraná na 4 vítězné zápasy, startuje ve čtvrtek na palubovce Dallasu, který měl v základní části lepší bilanci a navíc svého soupeře v sezoně dvakrát porazil. Heat však v play-off dokázali oproti základní části své výkony vystupňovat a všeobecně se čeká velká a vyrovnaná bitva hodná Finále NBA.

Galaxie sport vysílá přímým přenosem všechny zápasy této série, první z nich je na programu v noci ze čtvrtka 8. na pátek 9. června ve 3 hodiny našeho času.