Hlavní navigace

Finále NBA na Nova Sport

[Tisková zpráva] Nejslavnější a nejkvalitnější basketbalová liga dospěla do velkého finále mezi týmy Miami Heat a Dallas Mavericks a sportovní stanice Nova Sport bude opět přitom.

Sdílet

Praha 30. května 2011 – Už v úterý v noci odstaruje finálová série letošního 64. ročníku NBA, v níž se diváci můžou těšit na souboj superhvězdného týmu Miami Heat v čele s LeBronem Jamesem, Dwyanem Wadem a Chrisem Boshem, se zkušeným týmem Dallas Mavericks, jehož hlavní postavou je jeden z nejlepších evropských basketbalistů všech dob Dirk Nowitzki.

Ani jeden z týmů nebyl nasazen do play-off jako číslo 1 ve své konferenci, ale James s Wadem dokázali konečně přehrát svou „Nemesis“ Boston Celtics, a poté ve finále konference porazili i nejúspěšnější tým základní části Chicago Bulls.

Dallas senzačně smetl obhájce titulu Los Angeles Lakers 4:0 na zápasy a ve finále Západu si poradil s mladým nadějným týmem Oklahoma City Thunder. Ve velkém finále se tak po pěti letech potkají týmy, které spolu svedly památnou finálovou bitvu v roce 2006.

Nova Sport odvysílá všechny zápasy série, která se hraje systémem úterý, čtvrtek, neděle, a to na 4 vítězné zápasy. První přímý přenos je na programu v noci z úterý na středu ve 3 hodiny našeho času.