Hlavní navigace

Finále nejstarší fotbalové soutěže světa na Nova Sport

[Tisková zpráva] FA Cup neboli Anglický pohár, nejstarší fotbalová soutěž na světě, slaví velké jubileum: 140 let od svého založení. Kulaté výročí bude historickým milníkem pro oba letošní finalisty. Manchester City i Stoke City můžou v sobotu 14. května v londýnském svatostánku ve Wembley dosáhnout významného úspěchu ve svých dějinách a nastartovat novou epochu anglického fotbalu.

Sdílet

Praha 12. května 2011 – Papírovým favoritem je tým Roberta Manciniho. V semifinále vyřadil svého odvěkého rivala Manchester United a nyní má konečně zpátky uzdraveného kanonýra Carlose Téveze, s jehož pomocí se v úterý vůbec poprvé probil do prestižní Ligy mistrů. Báječný týden by chtěl završit ziskem trofeje, na kterou čeká již od roku 1976.

Stoke své skvělé fanoušky nepotěšilo ještě déle. Na cenný vavřín dosáhlo naposledy v roce 1972, kdy vyhrálo Ligový pohár. Ve finále FA Cupu dokonce nikdy ani nestartovalo.

V devadesátiti­sícovém kotli fotbalového velechrámu jsou však šance obou týmů naprosto vyrovnané. Hrnčíři v loňské sezóně FA Cupu svého soupeře vyřadili a také letos chytili skvělou formu. Tu potvrdili drtivou semifinálovou výhrou nad Boltonem, který deklasovali 5:0. V tabulce Premier League jim aktuálně patří lichotivá osmá příčka a už postupem do finálového utkání si zajistili účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Ve fantastické atmosféře vyprodaného hlediště se dají očekávat skvělé výkony všech aktérů. Pikantní příchuť celému duelu dodává i fakt, že tři dny po finále se obě mužstva utkají v lize. Daleko důležitější je však jejich finálové střetnutí, jehož výkop je tradičně naplánován na sobotní odpoledne.

Hvizd píšťalky rozhodčího Martina Atkinsona se poprvé ozve v 16 hodin našeho času a vy můžete být díky přímému přenosu stanice Nova Sport při tom. 130. finále FA Cupu bude opět velkým svátkem fotbalu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).