Hlavní navigace

Finále soutěže starosta roku s pokusem o zápis do guinessovy knihy rekordů

[Tisková zpráva] Pokusem o zápis do rekordních tabulek a dalšími soutěžemi vyvrcholí v sobotu 29. dubna soutěž Českého rozhlasu REGION - STAROSTA ROKU. Patnáct finalistů se utká v boji o velkolepou show, kterou Region uspořádá přímo v obci, jejíž starosta vyhraje. Finále začne v areálu KD Ostrov v Havlíčkově Brodě v 9:30, vítěz bude znám v 15:00. Hned na začátku akce se uskuteční pokus o vytvoření nového rekordu v maximálním možném počtu starostů na 1 metru čtverečním, který by měl být následně zapsán do Guinessovi knihy rekordů.

Sdílet

Finále STAROSTY ROKU se uskuteční v rámci kulturního programu velké výstavní akce ZAHRADA. Na soutěžící čeká osm soutěží. Po každé z nich jeden z neúspěšných starostů vypadne – poslední zůstávající se stane vítězem. Připravené disciplíny vyzkouší postřeh, paměť, zručnost, organizační dovednosti i určitou „míru štěstí“.

Na začátku finálového klání (v 9:30) bude za dohledu komisařů agentury Dobrý den uskutečněn pokus o vytvoření nového rekordu aspirujícího na zápis do Guinessovi knihy rekordů. Budeme se snažit vtěsnat co nejvíce starostů na jeden metr čtvereční. Poté započnou soutěže jejichž hrubý náčrt je v příloze. Seznam úkolu je zatím tajný a starostové o zadání neví nic přesnějšího.

S vítězným STAROSTOU ROKU Český rozhlas REGION ihned po skončení finále zahájí rozhovory o uskutečnění velkolepé show. Starosta určí místo, čas a své představy. REGION pak vše zajistí.

Seznam finalistů:
Miroslav Mert – Batelov, Josef Böhm, Vladimír Hink, Emil Dračka – Kralice nad Oslavou, Vladislav Nechvátal – Třešť, Jindřich Skočdopole – Polná, Jan Martinec – Ždírec nad Doubravou, Václav Boháček – Senožaty, Tomáš Škaryd – Chotěboř, Petr Štěpán – Brtnice, Stanislav Vrba – Ledeč nad Sázavou, Zdenka Marková – Nové Město na Moravě, Arnošt Urbánek – Předín, Jiří Vlach – Dobronín, Bohumil Kovanda – Pelhřimov.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).