Hlavní navigace

Finále StarDance

[Tisková zpráva] Po dvouměsíčním klání do sobotního finále StarDance postoupil Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou a Václav Vydra s Petrou Kostovčíkovou. V sobotní soutěži každý pár předvede jeden standardní a jeden latinskoamerický tanec. Roman Vojtek s Kristýnou tak zatančí sambu a tango, Vašek Vydra s Petrou rumbu a slowfoxtrot.

Sdílet

Oba tyto tance budou hodnoceny dohromady s třetím – tzv. free stylovým. Třetí tanec si každý pár může vybrat podle své chuti a nemusí to být žádný z klasických soutěžních tanců. (Ve slovenské podobě StarDance tak diváci například viděli improvizaci street-dance a salsu.) V jaké rytmu osloví diváky u obrazovek Roman Vojtek a co si nachystal Václav Vydra, je překvapení.

V úvodní části poslední StarDance se na parket také na chvilku vrátí všechny tanečníci, které jsme vídali od 4. listopadu. Vystoupí ve stejném pořadí, v jakém se loučili se soutěží.

Helena Zeťová s Eduardem Zubákem zatančí ukázku waltzu, Tereza Bufková s Honzou Čenským rumbu, Jana Švandová se Zdeňkem Fenčákem jive, Jolana Voldánová a Honzou Zemánkem tango. Na dvacet vteřin se na parket vrátí i Jaroslav Kuneš s Mahulenou Bočanovou s tím, že choreografie jejich vystoupení bude upravena tak, aby Jarda příliš nenamáhal své zranění. Retro vystoupení uzavře Tomáš Dvořák s Kamilou Tománkovou.

A pak se znovu na parketu ocitnou zbylé dva soutěžní páry. Václav Vydra předvede s Petrou Kostovčíkovou passo doble a Roman Vojtek a Kristýnou Coufalovou quickstep. Tento tanec porota sice odborně ohodnotí, ale neoznámkuje. Hodnotit ale mohou po celou dobu diváci a zřejmě v této chvíli vypukne SMS šílenství.

Během posledního večera celá taneční parta také vpluje na parket jednou společně a to ve valčíkovém rytmu. Opět neprozradíme další detaily, ale u tohoto valčíku důležitou roli sehraje Marek Eben.

Jakou cenu získá král a královna tanečního parketu? „Váza pro vítěze připomíná rozevlátou krinolínu a jejím autorem mezinárodně uznávaný výtvarník Bořek Šípek,“ odpovídá šéfdramaturg Aleš Ulm.