Hlavní navigace

Finále supervolebního roku 2010 na ČT24

[Tisková zpráva] Podzimní senátní a komunální volby dokreslí nejnovější politickou mapu Česka. Žhavé novinky budou mít opět jako první k dispozici diváci stanice ČT24, která v sérii speciálů poodhalí roušku volebního klání. Volební studio, pohledy do zákulisí, diskuse s politiky a nezávislými odborníky – to vše a ještě mnohem víc čeká na diváky již v sobotu 16. října od 13:45 hodin.

Sdílet

První ze speciálů odstartuje v okamžiku, kdy do Studia 6 usedne moderátor Václav Moravec. Jeho partnerkou ve virtuálním studiu bude jako vždy Marcela Augustová. Ta bude přinášet online výsledky sčítání, které zpracoval Český statistický úřad. Přímo tam bude mít ČT24 i jedno ze svých stanovišť. Pětici reportérů ze štábů sněmovních stran doplní pět „létajících reportérů“. Ti se budou pohybovat s našimi přenosovými vozy po městech a vesnicích České republiky. Vypravíme se například na Liberecko postižené v létě velkou vodou, do Brd, do Českých Budějovic, Brna či Ostravy. Ve studiu budou veškeré volební dění analyzovat hosté Studia Volby – tedy renomovaní čeští politologové a novináři. Stejně jako jindy celý speciál doprovodí i interakce s diváky, kteří se budou moci zapojit svými komentáři či otázkami. Předpokládá se, že Studio Volby bude divákům k dispozici až do pozdních nočních hodin. Kompletní souhrn výsledků komunálních a prvního kola senátních voleb by měl být k dispozici v neděli ráno. Vše tedy shrneme ve dvouhodinovém bloku. Tím diváky ČT24 provede v neděli od 9:00 do 11:00 hodin Daniela Drtinová. Následovat budou dvouhodinové Otázky Václava Moravce, v nichž budou politické špičky země bezprostředně hodnotit výsledky a jejich dopad. Poslední velký nedělní blok odvysíláme na ČT24 od 14:00 do 19:00 hodin. Vypravíme se v něm do jednotlivých měst České republiky. Naši zpravodajové si budou zvát místní politiky přímo do našich regionálních studií. Půjde tak o nejdetailnější ohlédnutí za komunálními volbami.

V následujícím týdnu bude volební klání pokračovat na ČT24 sérií duelů kandidátů, kteří se v jednotlivých obvodech probojují do 2. kola senátních voleb. Nejatraktivnější hosté se objeví v Událostech komentářích. Přesný seznam hostů a rozpis časů zveřejníme v neděli. Supervolební rok se uzavře ve Studiu Volby v sobotu 23. října. V něm představíme divákům kompletní složení Parlamentu České republiky, které dozná určitých změn až za dva roky po další třetinové obměně Senátu. Studio Volby s Václavem Moravcem, Marcelou Augustovou a Martinou Lustigovou začne opět ve 13:45 a skončit by mělo úderem 19:00 hodiny, kdy jej vystřídají Události. Kompletní volební zpravodajský servis bude jako vždy k dispozici na webu – na stránkách www.ct24.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).