Hlavní navigace

Finálová série WNBA na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Od 1. října bude Galaxie sport vysílat finálovou sérii zámořské WNBA, ve které se utká vítěz západní konference, tým San Antonio Silver Stars a vítěz východní konference Detroit Shock.

Sdílet

Praha 30. září 2008 – Ženská basketbalová soutěž WNBA vznikla v roce 1996 a první oficiální sezóna byla odehrána v roce 1997. Soutěže se každoročně účastní čtrnáct nejlepších týmu z USA, které odehrají celkem 34 zápasů základní části v období od května do září. Do finále se letos probojoval vítěz WNBA z roku 2006, tým Detroit Shock a San Antonio Silver Stars, který ještě prestižní titul nezískal.

San Antonio obrátilo průběh série, když po úvodní porážce s Los Angeles Sparks zvítězilo ve třetím zápase, ve kterém se prosadila především Becky Hammonová, která nastřílela 35 bodů a pomohla tak k vítězství v celé sérii v poměru 2 – 1.

Pro Detroit to bude po vítězství v roce 2006 a prohraném loňském finále již třetí finálová účast v řadě. Po semifinálovém vítězství nad New York Liberty v poměru 2 – 1 bude Detroit usilovat o celkově třetí titul v WNBA, když svůj první získal v roce 2003.

Sledujte nejlepší ženský basketbal v přímých přenosech na Galaxii sport, od 1. října 2008