Hlavní navigace

Finanční a časovou úspornost digitálního prototypování zpřístupňuje Autodesk na běžným výrobcům

[Tisková zpráva] Produktová řada 2009 nabízí výrazný nárůst produktivity, podporuje výraznější inovace, umožňuje pracovat s většími návrhy a poskytuje lepší interoperabilitu

Sdílet

PRAHA, 31. března 2008 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, představila na své regionální tiskové konferenci Autodesk World Press Days Europe 2008 nejnovější verze svých špičkových návrhových aplikací pro výrobu, které pomohou výrobcům implementovat proces digitálního prototypování. Ten jim umožňuje virtuálně navrhnout celý výrobek a simulovat, jak se bude chovat ve skutečných podmínkách, ještě před zahájením výroby. S novými verzemi aplikací Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical, AutoCAD Electrical, Autodesk AliasStudio, Autodesk Showcase a Autodesk Productstream, mohou uživatelé dále využívat metody digitálního prototypování a propojit týmy průmyslového návrhu, technického vývoje a výroby jediným digitálním modelem. Digitální prototypování snižuje potřebu výrobce se spoléhat na fyzické prototypy, což v důsledku pomáhá snižovat náklady a urychluje cestu výrobků na trh ve vysoce konkurenčních odvětvích.

„Autodesk mění to, jak společnosti uvažují o svých návrhových procesech, a pomáhá dosahovat účinnějších a efektivnějších pracovních postupů než kdy v minulosti,“ řekl Robert „Buzz“ Kross, senior viceprezident divize řešení pro výrobu společnosti Autodesk. „Uvedením produktové řady 2009 nabízíme výrobcům řešení jejich nejnaléhavějších problémů, jako jsou inovace, podpora velkých návrhů a práce s daty jiných uživatelů. Naše výkonná a dostupná technologie vytváření digitálních prototypů umožňuje běžným výrobcům získat jasnou představu o budoucích výsledcích díky analýze, simulačním nástrojům a podrobným vizualizacím.“

Digitální prototypování posiluje konkurenční přednosti výrobců
Analytička Gisela Wilson, ředitelka programu řešení správy produktů, projektů a portfolií v agentuře International Data Corporation, nedávno vydala zprávu o konkurenčních výhodách digitálního prototypování pro současnou výrobu. „Výrobci si osvojují digitální prototypování jako způsob, jak si udržet náskok před tržními trendy, vyrovnat se s rostoucí poptávkou po efektní stylizaci spotřebního zboží a nutností rychleji uvádět výrobky na trh.“ Gisela Wilson řekla: „Navíc návrháři mohou vyzkoušet velké množství variant návrhu, protože mohou návrhy realizovat mnohem rychleji než s fyzickými prototypy.“

Zpráva zdůraznila silnou konkurenční pozici Autodesku na trhu řešení pro digitální prototypování, kterou si Autodesk získal svým komplexním a neustále vyvíjeným produktovým portfoliem. „Autodesk má všechny předpoklady být jasným lídrem na poli digitálního prototypování – od průmyslového návrhu a špičkových vizualizací až po výrobu – se svou širokou nabídkou produktů pro navrhování nových výrobků, vývoj a správu dat,“ řekla Wilson.

Inventor 2009: Základna digitálního prototypování
Inventor si jako prostředek optimalizace pracovních postupů od první verze uvedené v roce 1999 osvojili výrobci v nejrůznějších oblastech od automobilového a spotřebního průmyslu až po průmyslové vybavení a strojírenství. Aplikace řady Inventor jako základna digitálního prototypování slouží k vytváření 3D modelů, na nichž si návrháři mohou ověřovat formu, umístění a funkci návrhu před jeho výrobou. Nová generace 2009 přináší vylepšení mnoha stěžejních návrhových nástrojů v produktové řadě Inventor a nabízí výrazný nárůst produktivity. Mezi nové funkce patří:

Zdokonalené nástroje pro navrhování plechových součástí – Inventor 2009 zjednodušuje navrhování velkého množství široce používaných plechových konstrukcí. Umožňuje vytvářet přesné digitální prototypy, které věrně znázorňují vyrobenou součást.

Vylepšené simulace – Četná vylepšení dynamického simulačního prostředí přispívají k lepší přístupnosti a použitelnosti nástrojů a umožňují uživatelům efektivněji ověřovat digitální prototypy už v raných fázích návrhového procesu. Nativní podpora 64 bitových systémů – Inventor 2009 se dodává ve 32bitové a 64bitové implementaci, takže uživatelé mohou naplno využít novější 64bitové počítače. Mohou se s jistotou pouštět i do větších projektů a vědět, že budou moci snadno pracovat s velkými počty součástí, aniž by museli řešit paměťové limity 32bitových systémů.

Velká kapacita pro sestavy – Pomocí náhrad sestav mohou uživatelé využívat méně náročné sestavy, jež si uchovávají přesné hmotové vlastnosti včetně těžiště, vazeb sestavy a seznamu součástí.

Interoperabilita – Nativní převaděče podporují přímou výměnu dat mezi aplikacemi Autodesk Inventor a UGS, SolidWorks nebo Pro/ENGINEER prostřednictvím importu a exportu formátu Parasolid, importu formátu UG-NX™, importu formátu SolidWorks, importu a exportu formátu Granite a importu formátu Pro/ENGINEER.

Samoodtokové potrubní systémy – Aplikace Inventor Routed Systems Suite 2009 umožňuje uživatelům definovat styly trubek a potrubí pro návrh samoodtokových vedení. Uživatelé také mohou automaticky trasovat samoodtokové trubky automatickým generováním hygienických potrubních tras se správným odtokem bez horizontálních segmentů.

Zdokonalené nástroje Design Accelerator – Inventor 2009 zkracuje dobu potřebnou k učení a pomáhá rychle navrhovat, analyzovat a vytvářet běžně používané strojní součásti jako mechanické spoje, převodovky a hřídele pomocí reálných atributů, například rychlosti, síly a vlastností materiálu.

Generátor konstrukcí – V aplikaci Inventor 2009 mohou uživatelé publikovat profily do Obsahového centra pro použití v Generátoru konstrukcí. Pro usnadnění operací publikování byl vyvinut nový nástroj pro vytváření tvarů konstrukcí.

„Digitální prototypování změnilo to, jak uvažujeme o návrhových procesech, a pomohlo nám vytvořit produktivnější pracovní postupy pro naše výrobky,“ řekl Jeff Thompson, CAD manažer a návrhář společnosti Allied Systems. „Vylepšení v aplikaci Inventor 2009 nám pomohou rychleji analyzovat a optimalizovat návrhy předtím, než cokoli vyrobíme. Zejména nové nástroje pro práci s plechem okamžitě zvýší naši produktivitu a zkrátí celkový proces návrhu a výroby.“ Společnost Allied Systems, lídr ve vývoji a výrobě specializovaných zařízení pro zdvihání těžkých břemen a materiálu, zpočátku sloužila dřevařskému průmyslu, ale nyní nabízí několik produktových řad.

Řešení digitálního prototypování pro všechna stádia návrhu
Spolu s aplikací Inventor uvádí Autodesk nové verze aplikací pro digitální prototypování (www.autodesk­.com/digitalpro­totyping), které rozšiřují a zkvalitňují pracovní postupy zákazníků:

  • AutoCAD Mechanical 2009 – AutoCAD Mechanical jako specializovaná verze AutoCADu pro výrobu urychluje proces strojírenského navrhování standardizovanými knihovnami symbolů, inženýrskými kalkulačkami a specifickým pracovním postupem pro strojírenství, který podstatně zvyšuje produktivitu uživatelů AutoCADu ve výrobním průmyslu. Nové funkce jako podpora mezinárodní normy kreslení GOST a okamžitý přístup k seznamu oblíbených normalizovaných součástí ušetří uživatelům nespočetné hodiny úsilí a umožní jim trávit více času inovacemi a méně času kreslením.
  • AutoCAD Electrical 2009 – AutoCAD Electrical je specializovaná verze AutoCADu pro návrháře elektrických řídících systémů. Nabízí automatické úkoly, komplexní knihovny symbolů a specifický pracovní postup, který podstatně zvýší produktivitu při vývoji elektrických řídících systémů. Nová verze přináší nástroje pro rychlejší a přesnější vývoj návrhů včetně nástroje pro tvorbu obvodů, který umožňuje uživatelům dynamicky generovat obvody na základě funkčních požadavků.
  • AliasStudio 2009 – Produktová řada Autodesk AliasStudio poskytuje soubor nástrojů pro proces průmyslového navrhování, které pomohou společnostem rychleji vytvářet kvalitnější návrhy. Umožňuje návrhářům digitálně zachycovat jejich nápady od výchozích skic až po 3D koncepční modely. Počínaje integrovanými nástroji pro kreslení a konče zdokonalenými funkcemi modelování a zpětného inženýrství, produkty AliasStudio řeší jedinečné kreativní požadavky celého postupu návrhu výrobků a dopravních prostředků.
  • Showcase 2009 – Aplikace Autodesk Showcase pomáhá uživatelům vytvářet přesná, vysoce realistická znázornění z 3D CAD dat, na jejichž základě mohou přijímat informovaná rozhodnutí o digitálních prototypech. Díky inovovaným funkcím ambientního stínování a rozšířené knihovně realistických materiálů umožňuje nová verze aplikace Showcase snáz než kdy předtím prezentovat a revidovat návrhy pro rozhodování o produktech a prezentaci. Aplikace Showcase získává data z různých 3D zdrojů včetně aplikace Inventor.
  • Productstream 2009 – Autodesk Productstream bezpečně ukládá a spravuje data technických návrhů a související dokumenty. Nová verze obsahuje výkonný nový vyhledávač spolu s replikačním modulem, který umožňuje snadno sdílet digitální informace mezi několika pracovišti a urychluje vyhledávání dat, usnadňuje opakované využití návrhů a spolupráci.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).