Hlavní navigace

Finanční přilepšení před Vánoci? Jak pro koho?

[Tisková zpráva] Jeden z týdnů s největším objemem online nákupů v roce se blíží ke konci a kupující ještě rychle využívají „last minute“ nabídky. Mnozí jsou na tom letos o poznání hůř, a tak nejen Britové hledají výhodné nákupy online.

Sdílet

Podle údajů odborníka na internetové zabezpečení, společnosti Trend Micro, dochází k intenzivnímu náboru lidí, kteří nevědomky pomáhají počítačovým pirátům vydělávat těžké peníze na prodeji osobních i finančních údajů na černém trhu.

Předvánoční čas byl vždy dobou zvýšené aktivity online zločinců a ani letošní rok není výjimkou. Některé předměty jsou žádanější a tedy i cennější než jiné a průměrná nabídka na černém trhu s malwarem vypadá asi takto:

Informace o debetních kartách pro ruské osobní bankovní účty (včetně naskenovaného pasu a čísla sociálního pojištění držitele účtu, jeho hesel a informací pro online bankovnictví)
- 50 karet za 3141,– Kč

Údaje o kreditních kartách (s blížícím se koncem platnosti)
- 1 karta za 17,– Kč

Údaje o kreditních kartách (u držitelů účtů z USA, Velké Británie a EU včetně trojmístného bezpečnostního kódu, v některých případech s garantovanou platností nebo novými údaji)
- 1 až 10 karet za 25,– – 85,– Kč.

Přihlašovací údaje pro Gmail/Hotmail
- Odcizený účet Gmail 341 – 511,– Kč
- Účty pro Gmail (1000 jedinečných účtů) 341,– Kč E-mailové účty pro rozesílání nevyžádané pošty:
- Spam do 100.000 e-mailů – 254,– Kč
- Spam do 500.000 e-mailů – 596,– Kč
- Spam do 1.000.000 e-mailů – 682,– Kč

Účty služby Twitter
- 100 odběratelů – 25,50 Kč

Účty pro Ebay/Paypal
- 85,– Kč za jeden účet

Účty pro hazardní hry
- Seznam 600 VIP účtů pro grand-casino.com jen za 5201,–Kč

Herní účty
- Steam – 42,– Kč
- Účet pro Steam – 122,– Kč

Účty iTunes
- 284,– Kč v závislosti na zůstatku účtu

„Černý trh s kradenými údaji k účtům jen kvete a každodenně jsou k prodeji nabízeny desítky tisíc účtů,“ říká Rik Ferguson, vedoucí bezpečnostní poradce Trend Micro. „V neveselé ekonomické situaci mnozí z nás hledají co nejvýhodnější obchody, ale buďte opatrní, abyste se při snaze ušetřit nebo vydělat peníze nestali snadným cílem počítačových pirátů.“

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro Smart Protection Network, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu navržené se zřetelem na ochranu zákazníků před webovými hrozbami. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).