Hlavní navigace

Finanční výsledky skupiny T-Systems ve třetím čtvrtletí 2009

[Tisková zpráva] T-Systems ve třetím čtvrtletí 2009 zlepšila ukazatele ziskovosti. Mezinárodní zakázky rostou bez ohledu na krizi. Tržby uvnitř skupiny a v Německu klesly.

Sdílet

Ve třetím čtvrtletí se opět výrazně zvýšila ziskovost společnosti T-Systems, která tvoří nedílnou součást koncernu Deutsche Telekom AG. Současně byl, stejně jako v celém odvětví, pociťován vliv finanční a ekonomické krize.

Celkové tržby ze systémových řešení (Systems Solutions) ve třetím čtvrtletí meziročně poklesly o 7,3 procenta na 2,1 miliardy eur. Zakázky mimo Deutsche Telekom ve třetím čtvrtletí roku 2009 přinesly tržby ve výši 4,5 miliardy eur. Znamenalo to meziroční pokles o 2,8 procenta, který odráží všeobecnou situaci na trhu. Pokud jde o nové projekty, zákazníci jsou, především vzhledem ke globální finanční a ekonomické krizi, zdrženliví. Mezinárodní tržby naopak vzrostly zhruba o jedno procento a pokračovaly v pozitivním vývoji předchozích období.

Celkový ukazatel EBITDA vzrostl ve třetím čtvrtletí o 13,8 procenta na 231 miliónů eur. Upravený ukazatel EBIT dosáhl 64 miliónů v porovnání s 12 milióny ve stejném čtvrtletí předchozího roku. Meziročně vzrostl EBIT na tři procenta z 0,5 procenta.

Slabší vývoj tržeb lze přičíst zvláště zakázkám v Německu, kde tržby od července do září klesly o 8,5 procenta. Výnosy v rámci skupiny se snížily o výrazných 11,1 procenta, což podtrhlo přínos společnosti T-Systems ke snaze Deutsche Telekomu o snižování nákladů.

T-Systems ve třetím čtvrtletí v porovnání se stejným obdobím roku 2008 zaznamenala celosvětově pokles nových zakázek o 11,7 procenta na 1,7 miliardy eur. Důsledky současné všeobecné ekonomické situace pociťoval především automobilový segment. Je proto povzbudivé, že společnost T-Systems byla schopna získat velké kontrakty, například s dodavatelem pro automobilový průmysl firmou Continental. T-Systems rovněž vyhrála významnou mezinárodní zakázku od společnosti Nobel Biocare, která je světovou jedničkou zubolékařských řešení. Antimonopolní úřady v Německu kromě toho schválily převzetí celé hostingové zákaznické základny SAP v Evropě. Znamená to, že T-Systems bude v budoucnu poskytovat podporu softwarovým aplikacím 90 společnostem v jejich vlastních datových centrech.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).