Hlavní navigace

Finanční výsledky společnosti Trask za rok 2007 - největší růst v historii firmy

[Tisková zpráva] Společnost Trask solutions dnes oznámila své výsledky za rok 2007. Obrat společnosti dosáhl 235 milionů Kč, což představuje meziroční nárůst o 57 procent. Hospodářské výsledky, zprávy o rozvoji společnosti i reakce zákazníků potvrzují, že Trask svoji pozici na technologickém trhu i nadále posiluje.

Sdílet

Konzultační a technologická společnost Trask solutions vykázala za kalendářní rok 2007 obrat 235 milionů Kč, což v porovnání s předchozím rokem 2006 představuje nárůst o 57 %.

Dynamiku růstu potvrzuje i umístění Trask solutions v žebříčku nejrychleji rostoucích IT společností Technology Fast50 pořádané společností Deloitte, hodnotící růst obratu za posledních pět let. Zařazení do prestižního seznamu, ve kterém se objevují zejména mladší firmy s přirozeným dynamickým růstem na počátku jejich působení je pro Trask o to cennější, že na trhu působí již 13 let a za tuto dobu neustále dynamicky roste.

„Náš růst je dlouhodobě stabilní a významným způsobem se na něm podílejí rozsáhlé zakázky u dlouhodobých partnerů, mezi které patří Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB nebo GE Money, “ říká Filip Tománek, generální ředitel Trask solutions. „Tyto finanční výsledky tak odráží spokojenost zákazníků s našimi službami, kdy výrazná část tržeb pochází od dlouhodobých zákazníků společnosti Trask“.

Během roku 2007 se společnosti podařilo rozšířit působnost z oblasti bankovnictví i na další sektory. Zákazníky společnosti Trask se tak stalo například několik významných organizací z oblasti telekomunikací a průmyslu. Schopnost společnosti Trask prosadit se v evropských podmínkách dokumentuje také rostoucí počet zakázek v zahraničí. Jedná se o projekty pro Budapest Bank v Maďarsku, Celesticu v Rumunsku nebo o zakázky realizované pobočkou na Slovensku.

Podle Filipa Tománka jsou finanční výsledky společnosti velmi působivé, ale úspěch vidí jinde: „Ve společnosti Trask solutions se podařilo vybudovat vysoce odborné týmy s bohatými zkušenosti a znalostmi, které jsou v některých oblastech v České republice unikátní. Vysoká odbornost je to, co naši zákazníci na společnosti Trask dlouhodobě oceňují a je také klíčem k řadě úspěšně realizovaných projektů.“

Vyjádření generálního ředitele potvrzují i další čísla. V současné době má firma více než 150 zaměstnanců. Společnost Trask v loňském roce investovala do vzdělávání a rozvojových projektů přes 19 milionů korun.