Hlavní navigace

Fincom Group expanduje v Maďarsku a Řecku

[Tisková zpráva]

Sdílet

Fincom Group expanduje v Maďarsku a Řecku

Významní distributoři, maďarský HRP a řecký INFO-QUEST, novými partnery Fincom Group na zahraničních trzích

Praha, 12. září 2001 --- Fincom Group, skupina firem zaujímající přední postavení na středoevropském trhu s informačními a komunikačními technologiemi a službami, dnes oznámila uzavření partnerství s významnými distributory v regionu střední a jižní Evropy. V Maďarsku byla podepsána smlouva o distribuci s firmou HRP Hungary Kft., jedním z největších maďarských distributorů, v Řecku potom se společností INFO-QUEST SA, vůbec největším distributorem v zemi.

HRP Hungary je na maďarském trhu aktivní od roku 1987, kde se zaměřovala na distribuci tiskáren a počítačů. Hlavními aktivitami společnosti HRP na maďarském trhu je tvorba a organizace distribučních kanálů pro své produkty, poskytování marketingové podpory, technické podpory a organizace školení. K partnerům HRP patří nejvýznamnější světové firmy jako 3Com, Acer, Canon, HP, IBM, Panasonic, Western Digital, Xerox a další. Za rok 2000 společnost dosáhla obratu 7,89 miliardy forintů (cca 27 milionů USD)

INFO-QUEST je přední řecká společnost v oblasti IT a telekomunikací, která distribuuje špičkové produkty na řecký trh již téměř 20 let. Vedle toho nabízí INFO-QUEST také dodávky řešení a služeb. INFO-QUEST spolupracuje s vedoucím světovými výrobci jako např. Intel, Compaq, HP, Xerox, Ericsson, Western Digital, 3Com, Microsoft a CISCO. V roce 2000 dosáhla firma obratu zhruba 500 milionů dolarů.

„Navázání spolupráce s významnými partnery v Maďarsku a Řecku je součástí naší strategie expanze do nových teritorií v oblasti střední a jižní Evropy,“ řekl Martin Košut, CEO Fincom Group. „Prostřednictvím našich nových partnerů budeme na maďarský a řecký trh dodávat kompletní portfolio klientských přístupových zařízení značky Microcom.“

O Fincom Group

Fincom Group představuje skupinu tří samostatných akciových společností s českým kapitálem, které zaujímají přední postavení na středoevropském trhu s informačními a komunikačními technologiemi a službami. Skupina Fincom Group je tvořena firmami Fincom International, Fincom.Net a Fincom-Materna Communications. Fincom International se soustřeďuje na datové komunikace, je dodavatelem populárních faxmodemů značky Microcom. Fincom.Net, e-business část Fincom Group, vyvíjí, provozuje a poskytuje formou outsourcingu systém UBTS (Universal Business Transaction System), který umožňuje ve společnostech efektivně podporovat obchodní a marketingové e-commerce transakce. Fincom --- Materna Communications působí jako poskytovatel služeb v oblasti mobilních datových komunikací.

Fincom Group vedle výsadní pozice na českém a slovenském trhu posiluje také své postavení na trzích v Maďarsku a Polsku. V současné době dále expanduje se svými produkty především do Řecka, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a do zemí Středního východu.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Veronika Ruferová
Fincom Group
SNP 493
500 03 Hradec Králové
tel. +420 49 5500111
fax +420 49 5500122
e-mail vruferova@fin­comint.com
Web www.fincomgrou­p.net

Miroslav Fribert
Myr Communication
Drahobejlova 52
190 00 Praha 9
tel. +420 2 66317361
fax +420 2 66317362
e-mail miroslav@myr.cz
Web www.myr.cz