Hlavní navigace

Fincom úspěšně proniká do světa Linuxu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Fincom úspěšně proniká do světa Linuxu

Společnost SuSE CR využívá modemy MICROCOM jako referenční a testovací platformu pro LINUX 7.2

Praha, 9. srpna 2001 – Společnost Fincom International, samostatná firma patřící do skupiny Fincom Group a největší dodavatel faxmodemů na českém trhu, dnes ohlásila strategickou spolupráci se společností SuSE CR, předním dodavatelem operačního systému SuSE Linux. Na základě této spolupráce začala firma SuSE CR od července 2001 používat modemy dodávané Fincom International jako referenční a testovací platformu pro operační systém LINUX 7.2.

Společnost SuSE bude modemy MICROCOM využívat za účelem vývoje a testování jednotlivých komponent operačního systému LINUX. Jedná se o další kapitolu spolupráce mezi oběma firmami poté, co se v dubnu tohoto roku společnost Fincom International stala hardwarovým partnerem SuSE CR.

„Spolupráce se společností SuSE CR je pro nás významným mezníkem v pronikání na tak dynamický trh, který reprezentuje platforma LINUX,“ řekl Martin Košut, výkonný ředitel Fincom Group. „Partnerství je pro všechny uživatele tohoto operačního systému zárukou toho, že námi dodávané modemy budou ušity na míru technologiím LINUX. Pevně věřím, že hladká instalace, funkčnost a pravidelná certifikace na nové verze OS LINUX povede k maximální spokojenosti všech zákazníků, kteří tuto platformu využívají.“

„Partnerství se společností Fincom International si vážíme z celé řady důvodů,“ řekl Richard Jelínek, jednatel společnosti SuSE CR, s.r.o. „Kvalita produktů a jejich rozšíření na trhu jsou pro nás stejně významné jako skutečnost, ze se uživatelům signalizuje rovnocenná podpora pro operační systém Linux. Uživatel modemů od společnosti Fincom, které byly certifikovány pro SuSE Linux, má garanci bezproblémového užívání pod tímto operačním systémem.“

V současné době jsou na operační systém LINUX 7.2 certifikované následující produkty z portfolia společnosti Fincom, které zahrnují modemy všech typů a využití:

  • PCMCIA TravelCard 56K/LAN – V.90 modem a síťová karta v jednom
  • PCMCIA TravelCard 56K – V.90 modem určený pro využití v rámci mobilní kanceláře
  • FAST Plus 56K – externí analogový V.90 modem pro profesionální využití
  • DeskPorte Pocket – externí analogový V.92 ready modem pro běžného uživatele
  • DeskPorte 56K Voice – externí analogový V.90 modem doplněný o hlasové funkce
  • ISDN Porte Internal – interní digitální modem s rychlostí přenosu až 128 kbps
  • ISDN Porte Plus – externí digitální modem (až 128 kbps) se dvěma analogovými porty

O SuSE CR

SuSE Linux AG je mezinárodní společností poskytující technologie a kompletní řešení na základě Open Source operačního systému Linux. Tato její pozice je pak výsledkem jedinečného linuxového know-how společnosti SuSE. Součástí SuSE je největší tým vývojářů Open Source softwaru. Společnost vlastní největší a volně přístupnou databázi instalační podpory a hardwarovou databázi na linuxovém trhu. SuSE také podporuje více hardwarových platforem než kterákoliv jiná komerčně dostupná linuxová distribuce.

SuSE Linux AG zaměstnává více než 500 odborníků na celém světě. Má svá zastoupení v České republice (SuSE CR, s.r.o. – http://www.su­se.cz), Německu, Francii, Velké Británii, Itálii, Venezuele a USA.

Pro efektivní nasazení Linuxu v podnikové sféře nabízí SuSE kromě komerčního linuxového softwaru rozsáhlou paletu kvalitních poradenských a školících služeb (Professional Services) a v neposlední řadě také rozsáhlou podporu na všech úrovních. Informace získáte na adrese http://www.su­se.cz/cz/prof/­index.html.

SuSE značně přispívá k linuxovým vývojovým projektům jako Linux kernel, glibc, Xfree86TM, KDE, ISDN4Linux, ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) a USB (Universal Serial Bus).

O Fincom Group

Fincom Group představuje skupinu tří samostatných akciových společností s českým kapitálem, které zaujímají přední postavení na středoevropském trhu s informačními a komunikačními technologiemi a službami. Skupina Fincom Group je tvořena firmami Fincom International, Fincom.Net a Fincom-Materna Communications. Fincom International se soustřeďuje na datové komunikace, je dodavatelem populárních faxmodemů značky Microcom. Fincom.Net, e-business část Fincom Group, vyvíjí, provozuje a poskytuje formou outsourcingu systém UBTS (Universal Business Transaction System), který umožňuje ve společnostech efektivně podporovat obchodní a marketingové e-commerce transakce. Fincom – Materna Communications působí jako poskytovatel služeb v oblasti mobilních datových komunikací.

Fincom Group vedle výsadní pozice na českém a slovenském trhu posiluje také své postavení na trzích v Maďarsku a Polsku. V současné době dále expanduje se svými produkty především do Řecka, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a do zemí Středního východu.