Hlavní navigace

Finská státní pokladna buduje rozsáhlý informační systém, dodavatelem je Logica

[Tisková zpráva] Finská státní správa začala budovat rozsáhlý interní informační systém, který má obsáhnout kompletní finanční a personální administrativu napříč všemi státními organizacemi. Ve veřejném výběrovém řízení o jeden z největších IT projektů ve finské veřejné správě zvítězila společnost Logica, která dne 30. září 2008 podepsala o dodávce smlouvu s finskou Státní pokladnou, odpovědnou za realizaci projektu. Celková hodnota projektu plánovaného na čtyři roky je zhruba 50 milionů Eur.

Sdílet

Zkušební provoz v prvních třech státních organizacích bude dle současných plánů spuštěn v roce 2010. Ministerstvo vnitra a všechny organizace v jeho administrativní struktuře toto řešení zprovozní v roce 2011. Zbytek státní administrativy by se měl do systému zapojit mezi lety 2012 a 2014. Finálně bude systém pokrývat všechny státní organizace (s výjimkou univerzit) a bude mít okolo devadesáti tisíc koncových uživatelů, což z něj činí jeden z nejrozsáhlejších informačních systémů ve finské státní správě. Šéf oddělení Státní pokladny, Mikko Kangaspunta, vysvětluje: „Státní instituce v tuto chvíli používají pro finanční a personální správu rozličné informační systémy, které si samy opatřily. Naším úkol je nasadit jednotný informační systém, propojit tak procesy napříč všemi státními organizacemi a servisními centry, a tím dlouhodobě dosáhnout značných úspor.”

Za realizaci a správu tohoto centralizovaného systému je odpovědná finská Státní pokladna, přičemž tato odpovědnost jí zůstane i po dokončení systému.

Logica přináší mezinárodní zkušenosti
Za dodavatele informačního systému finské Státní poklady byla vybrána společnost Logica, přední poskytovatel obchodních služeb a IT řešení s bohatými zkušenostmi ze spolupráce s mnoha organizacemi veřejné správy po celém světě. Jelikož se jedná o jeden z největších IT projektů ve finské státní správě, závisí úspěch především na úzké spolupráci mezi jednotlivými účastníky projektu, a na schopném a silném projektovém řízení.

Řešení společnosti Logica je založeno na technologii SAP a na vlastním systému pro správu mzdové agendy „Pro realizaci tohoto projektu máme velmi dobré předpoklady, neboť jako dodavatelé současných systémů jsme důkladně seznámeni se specifiky fungování finanční a personální správy účetních oddělení,“ zdůraznil Kimmo Koivisto, vrchní ředitel Logica Finland. „Máme také bohaté zkušenosti s implementací řešení SAP, náš mezinárodní tým expertů na SAP čítá 3300 osob. Při tvorbě informačního systému pro finskou Státní pokladnu tak zužitkujeme naše mezinárodní znalosti a zkušenosti z podobných projektů," dodal.

„Projekt finské Státní pokladny, stejně jako již dříve realizované projekty podobného charakteru například ve Velké Británii, Francii nebo v Nizozemí, dávají záruku úspěšného zvládnutí projektu české Státní pokladny na vysoce profesionální úrovni,“ uvedl Pavel Sedláček, obchodní ředitel divize Utilities & IDT & Public Division, z české pobočky společnosti Logica. „Budeme totiž schopni využít naše mezinárodní know-how z podobných řešení v zahraničí a zároveň zhodnotit znalosti a zkušenosti špičkových odborníků společnosti Logica jak z ČR, tak ze zahraničí,“ dodal Pavel Sedláček.

O Finské státní pokladně
Státní pokladna je servisní organizace dohlížející na administrativu státních organizací. Spadá pod ministerstvo financí a poskytuje administrativní podporu vyžadovanou společně celou centrální vládou. Také řídí podpůrné procesy státních organizací a rozvoj těchto procesů. Státní pokladna je také státní pojišťovnou, propaguje v centrální vládě risk management a poskytuje zákonné pojišťovací služby všem státním orgánům. Také řídí garantované kompenzační služby válečným veteránům a jiným příjemcům dávek. Státní pokladna zaměstnává 650 lidí. www.statetrea­sury.fi.

O společnosti Logica
Logica je přední světová společnost poskytující služby v oblasti IT, která zaměstnává 39 000 lidí v 36 zemích. Svým zákazníkům poskytuje konzultační služby, systémovou integraci a služby v oblasti outsourcingu IT a firemních procesů. Logica svým zákazníkům umožňuje budovat vedoucí postavení na trhu díky vlastním znalostem jednotlivých odvětví, špičkovým technickým dovednostem a zkušenostem s realizací projektů po celém světě. Logica je kotována na Londýnské burze cenných papírů i na burze Euronext v Amsterdamu (LSE: LOG, Euronext: LOG). Více informací najdete na www.logica.com.

Logica CEE má centrálu v Praze, pobočky v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti. Společnost realizuje projekty pro nejvýznamnější společnosti a organizace v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Logica byla jako první společnost v České republice a na Slovensku certifikována podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0. LogicaCMG je jednou z prvních poradenských a technologických firem na českém trhu, které se podařilo získat certifikát organizace, které dodržuje standardy šetrného chování k životnímu prostředí podle mezinárodní normy EN ISO 14001:2004. Více informací najdete na: www.logica.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).