Hlavní navigace

FIRMA DELL DÁLE ZJEDNODUŠUJE UKLÁDÁNÍ DAT PRO MALÉ A STŘEDNÍ PODNIKY

[Tisková zpráva] Nové diskové pole SAN nabízí snadnější ovládání a možnost přidat novou kapacitu během minuty. Navisphere® Express umožňuje jednodušší nasazení a údržbu.

Sdílet

Praha, 8. ledna 2008 – Společnost Dell dnes oznámila, že uvádí na trh zařízení Dell AX4 5; jedná se o standardní síťový storage systém (SAN) , který byl navržen tak, aby uspokojil rostoucí potřeby malých a středních podniků v oblasti storage řešení. Podrobné technické informace o tomto produktu lze najít na webových stránkách Dell AX4–5.

Podle IDC se požadavky na storage kapacity v malých a středních podnicích (včetně poboček velkých korporací) každým rokem zvyšují o více než 60%1. Ty pak čelí stále větším problémům, souvisejících s růstem objemu dat při dodržení rozpočtů a nenavyšování nákladů na informační technologie.

Dell AX4–5 je optimálním řešením pro stále se zvyšující nároky na kapacitu storage řešení. Je rozšiřitelné až na 60 disků s celkovou kapacitou 60TB2. Lze ho konfigurovat pro Fibre Channel nebo iSCSI sítě a podporuje smíšené využívání disků v případě specifických požadavků zákazníka: SAS disky pro vysoký výkon a SATA disky pro vyšší kapacitu.

„Toto je další krok v rámci velmi těsné a úspěšné spolupráce mezi společnostmi Dell a EMC. Společně jsme nyní schopni nabídnout i u entry-level storage možnosti, které nebyly dříve myslitelné .“ řekl Eric Velfre, marketingový ředitel společnosti Dell EMEA.

Dalšími charakteristikami Dell AX4–5 jsou:

  • Vynikající dostupnost dat a spolehlivost: Řídící jednotky Dell AX4–5 zajišťují celkovou integritu dat prostřednictvím kontroly konzistence disku (běžící nepřetržitě na pozadí), mirroringu paměti cache a a její zálohování v případě závažné poruchy. Data jsou chráněna jak v řídící jednotce, tak také na disku a během celé cesty přenosu dat.
  • Snadné nasazení a pokročilá správa: Dell AX4–5 přichází s EMC Navisphere Express, což je intuitivní uživatelské rozhraní, které usnadňuje instalaci a provoz. Dell AX4–5 využívá mnoho osvědčených softwarových možností, které byly k dispozici pouze u pokročilejších diskových polí Dell/EMC CX3. To uživatelům s více diskovými poli EMC umožňuje jednoduchou správu a také volitelné nástroje pro replikaci a přesun dat3.
  • Škálovatelná architektura: Dell AX4–5 bude schopen podporovat až 64 serverů a až 60 disků umístěných v pěti skříních, čímž zajistí dostatečný prostor i pro budoucí růst objemu dat. Zjednodušená správa prostřednictvím intuitivního průvodce umožňuje uživatelům přiřadit novou kapacitu během minuty.
  • Flexibilita a možnosti disků: Disková pole Dell AX4–5 iSCSI jsou vhodná pro cenově výhodnější IP sítě, zatímco Fibre Channel konfigurace využívají naplno vysoce výkonného připojení 4Gb/s. U Dell AX4–5 lze také snadno kombinovat disky SAS zaměřené na výkon s disky SATA, které zajišťují efektivní kapacitu z hlediska vynaložených nákladů.

Další informace o Dell AX 4–5 najdete zde Dell AX4–5. Pro informace o kompletním portfoliu produktů pro ukládání dat společnosti Dell klikněte prosím zde Dell.com/storage.