Hlavní navigace

Firmy Gital a Omko představí na Invexu optimální řešení pro digitální příjem českých TV programů

[Tisková zpráva] České firmy Omko a Gital představí na letošním Invexu v Brně optimální řešení pro digitální příjem českých programů ze satelitu - bez paušálních měsíčních poplatků. Dekódovací karta Gital pro příjem programové nabídky diGITALlink spolu s příslušným set top boxem umožní jednoduchý příjem na mnoha místech běžně nedostupných programů ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport, TV Prima + TV Noe a dále CS Film ze satelitu Astra 3A.

Sdílet

Přístupové karty firmy Gital patří do nejnovější generace dekódovacích karet a jako první v ČR nabízí jednoduchou možnost registrace a aktivace programů přes internet. (Jako bonus pak uživatel získá možnost 14tidenního bezplatného příjmu placeného filmového kanálu CS Film.) Karty je možné také registrovat a aktivovat přes SMS, wap, nebo vyplněním klasického objednávkového formuláře se zasláním na adresu firmy Gital. Výhodou elektronických způsobů registrace je, že karty je možné aktivovat 24 hodin denně, včetně víkendů a svátků, a to na uživatelem určené období,. Elektronická registrace a aktivace je také velice rychlá, proběhne během několika minut.

Popis aktivace služby – uživatel zakoupí neaktivní dekódovací kartu s okamžitou možností příjmu programů, kterou je ale třeba do dvou týdnů registrovat a aktivovat na zvolené období pomocí tzv. diGITALkuponu. DiGITALkupon je obdobou dobíjecích karet mobilních operátorů. Pod stíracím polem je kód, který uživatel zapíše na www stránkách firmy Gital, uvede výrobní číslo karty a svoji adresu a karta je tímto okamžitě zaktivována na určené období, podle volby uživatele. Tento způsob aktivace karet bude i do budoucna výhodný zejména pro další programy a nové připravované služby diGITALlink.

Pro příjem programové nabídky diGITALlink potřebuje zájemce satelitní komplet s doporučeným digitálním satelitním set top boxem. Parabola musí být nasměrována na pozici Astra 3A, tj. 23,5 st. východně. Vedle uvedené programové nabídky je z této pozice možné přijímat i několik slovenských programů a dalších i rozhlasových stanic.

„Karty Gital jsme se rozhodli zařadit do našeho sortimentu díky jejich bezproblémovému provozu ve všech námi prodávaných satelitních set top boxech s licencovaným dekodérem Cryptoworks a také díky novým a perspektivním možnostem příjmu digitální televize“ říká Petr Kosík z firmy Omko. „Zatím jsme nezaznamenali žádné reklamace k těmto kartám. Zájemcům vyhovuje zejména možnost časové volby a jednoduchá aktivace,“ dodává.

„Naše nabídka zatím není kompletní. V současné době vyjednáváme s provozovatelem sportovního kanálu Galaxie Sport zařazení tohoto programu do naší nabídky. Do budoucna se naše nabídka bude rozšiřovat i o další žádané a zajímavé programy“ říká Ing. Petráš z firmy Gital. „Divákům chceme přinést i nadále maximum zábavy a hezké chvíle u TV obrazovek s možností maximální volby našich služeb,“ doplnil