Hlavní navigace

Firmy jsou nejvíce spokojeny s internetem od UPC

[Tisková zpráva] UPC Internet pro firmy po šesti měsících: druhá pozice v Praze, třetí pozice v republice

Sdílet

Praha 15. 2. 2010. Internet Fiber Power od UPC je ze všech dostupných internetových nabídek pro firmy ten nejoblíbenější. Preferují ho zejména IT společnosti a společnosti působící ve službách. UPC má také ze všech provozovatelů internetu ty nejvěrnější firemní zákazníky. A co je nejdůležitější, společnost si se svým internetem pro firmy vydobyla na tomto segmentu trhu pozici třetího největšího provozovatele. V Praze je pak UPC již na druhém místě. Internetové služby firmám přitom UPC oficiálně nabízí teprve šest měsíců – od června minulého roku.

Tyto a další informace přináší studie „Internet v českých firmách“ od analytické agentury Digimark. Studie vychází z dat kvantitativního výzkumu, který má mnohaletou tradici a který byl uskutečněn v listopadu a prosinci 2009. Zúčastnilo se ho 1964 respondentů z řad firem působících v České republice. Společnost UPC si, stejně jako jiné společnosti, výsledky výzkumu od agentury pouze kupuje a není jeho zadavatelem. Získává tak skutečně objektivní pohled na sebe i na konkurenci.

Studie konstatuje, že:

  • S internetovými službami poskytovatele je v součtu spokojeno 96% firemních zákazníků UPC, což je v porovnání s ostatními provozovateli internetu nejvíce. Společnost v roce 2009 zaznamenala významný nárůst „zcela spokojených“ firem.
  • UPC je třetí nejvýznamnější poskytovatel internetového připojení firmám, přičemž v Praze patří UPC již druhé místo. UPC je také druhým největším poskytovatelem internetu pro firmy v oboru IT a služeb.
  • Nejvěrnější klienty mají provozovatelé internetu přes kabelové televize a optické sítě, u nichž 93% firemních zákazníků neuvažuje o jejich změně. Mezi těmito provozovateli si pak nejlépe si stojí UPC. Přibližně 92% jeho zákazníků neplánuje změnu ISP.

UPC v současné době nabízí firmám služby Internet Talent (10Mb internet, včetně 2 telefonních linek, zdarma statická IP adresa a bezpečnostní balíček s možností připojit až 5 počítačů), Internet Master (symetrický 2Mb internet s možností připojit až 10 počítačů, zdarma statická IP adresa a bezpečnostní balíček), Fiber Power Business 50/5 (50Mb internet, zdarma 1 pevná IP adresa a bezpečnostní balíček) a Fiber Power Business 100/10(100Mb internet, zdarma 1 pevná IP adresa a bezpečnostní balíček). UPC v tomto roce zvažuje zavést další novou nabídku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).