Hlavní navigace

Firmy z celé České republiky mohou zapojit do svých projektů nadané studenty z programu MIC Akcelerátor

[Tisková zpráva] Brno 19. ledna 2009 - Jihomoravské inovační centrum ve spolupráci se společností Microsoft a Microsoft inovačním centrem připravilo pro úzkou skupinu nadaných studentů středních a vysokých škol jednoletý vzdělávací projekt MIC Akcelerátor. Jejich znalostí mohou využít také firmy z celé České republiky, o zapojení do programu mohou žádat do 10. března 2010.

Sdílet

Součástí programu je možnost stáže a zapojení studentů do projektů vybraných společností. Firmám se tak otevírá ojedinělá možnost využít jejich znalostí v oblasti softwarových aplikací. Po celou dobu budou dohlížet na práci řešitelských týmů složených z vybraných studentů odborníci ze společnosti Microsoft i konzultanti z Jihomoravského inovačního centra, kteří jim poskytnou odborné a konzultační zázemí. Firmy tak mohou využít kvalifikované práce, nových nápadů a pohledů na možnosti řešení zadaného úkolu nadaných studentů.

Zapojením do projektu nevznikají firmě žádná finanční rizika, projekt je hrazen až po jeho odevzdání a po zaplacení je majetkem zadavatele.

Povinností firmy je poskytnout řešitelskému týmu dostatek informací (zadávací dokumentace) pro představu o projektu a následně realizovat osobní schůzky s řešitelským týmem.

„Zapojením se do programu MIC Akcelerátor firmy také získají osobní kontakty a vazby na nadané studenty. Mohou si tak v praxi prověřit jejich reálné znalosti a schopnosti a získat tím v budoucnu špičkové zaměstnance nebo externí spolupracovníky v oblasti informačních technologií,“ uvedl Michal Hrabí, manažer Microsoft inovačního centra Brno.

MIC Akcelerátor
Vzdělávací projekt MIC Akcelerátor je určen pro studenty středních a vysokých škol, kteří se zajímají o informační technologie a chtějí po skončení školy nebo už v rámci studia podnikat. Jde o jednoletý program, jehož cílem je vychovat budoucí podnikatele v oblasti informačních technologií a vést je k realizaci jejich vlastních nápadů. Znalosti, které účastníci programu získají, uplatní nejen při svém dalším studiu, ale především v reálném životě. Odborné vedení jim pak pomůže směřovat projekty tak, aby po ukončení programu měli v rukách základ své vlastní firmy s inovativním potenciálem. Účast v programu je pro studenty zdarma. Program je hrazen Jihomoravským inovačním centrem a společností Microsoft.

Uzávěrka pro firmy i studenty je 10. března 2010 na adrese: micakcelerator.cz.

Jihomoravské inovační centrum (JIC)
Cílem Jihomoravského inovačního centra (JIC) je vytvářet komplexní infrastrukturu pro podporu inovačního podnikání a stát se předním poskytovatelem podpory inovativním firmám v Evropě. JIC podporuje inovativní firmy, studenty s originálními nápady, výzkumné pracovníky a vynálezce. Mnoha projekty pomáhá vytvářet a prohlubovat spolupráci mezi inovačními firmami a výzkumnými pracovišti. Jihomoravské inovační centrum provozuje dva technologické inkubátory a jeden biotechnologický. Pro inkubované firmy zajišťuje Jihomoravské inovační centrum finance, prostory, poradenství, kontakty, propagaci a pomoc při transferu technologií. Za dobu šesti let takto pomohlo vzniknout pěti desítkám firem, z nichž již 18 inkubační program úspěšně ukončilo.

Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál. Ve spolupráci se svými partnery vyvíjí společnost Microsoft celosvětově velké množství aktivit zacílených na podporu začínajících firem a studentů.

Microsoft inovační centrum
MIC Brno je společným projektem Jihomoravského inovačního centra (JIC) a společnosti Microsoft. Rozšiřuje služby JIC o aktivity specifické pro sektor informačních technologií. Hlavním cílem MIC je prohlubovat znalosti o nových informačních technologiích společnosti Microsoft u odborné veřejnosti a vytvářet prostředí usnadňující kooperaci a růst firem v regionu. Služby MIC jsou jak pro inkubované firmy JIC, tak pro všechny zájemce o přístup ke znalostem a technologiím firmy Microsoft z řad studentů i profesionálů. Ve světě začala podobná centra vznikat od roku 2007 a dnes jich je již více než 110. Liší se velikostí i oblastmi poskytovaných služeb, spojuje je však dlouhodobá podpora ekonomického růstu v regionu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).