Hlavní navigace

Firmy spoléhají na Barracuda Web Filter

[Tisková zpráva] Zařízení Barracuda Web Filter již nasadily tisíce firem a organizací po celém světě a podstatným způsobem tak zvyšují bezpečnost svých informačních systémů před riziky spojenými s využíváním různých internetových aplikací, jako je web, instant messaging, nebo Internet telefonie.

Sdílet

Díky pokročilým možnostem pro filtrování a blokování různých typů internetového provozu však může Barracuda Web Filter znamenat také nezanedbatelný přínos z hlediska zvyšování produktivity práce. Není žádným tajemstvím, že mnoho zaměstnanců využívá Internet nejenom v souvislosti se svými pracovními povinnostmi, ale také k zábavě. Tento problém je o to závažnější, že mnoho takovýchto webových stránek či jiných aplikací figuruje na předních příčkách bezpečnostních rizik na Internetu.

Společnost Barracuda Networks provedla v této souvislosti průzkum mezi uživateli zařízení Barracuda Web Filter, jehož cílem bylo zjistit, jaké konkrétní restrikce firmy ve svých sítích nejčastěji používají. Podle získaných údajů se na tomto seznamu velmi často vyskytují aplikace pro tzv. social networking. Například přístup k některé ze dvou velmi oblíbených, MySpace a Facebook, blokuje více než polovina firem.

Podle výsledků dalšího průzkumu, který rovněž provedla společnost Společnost Barracuda Networks mezi 228 vybranými manažery z oblasti bezpečnosti IT, v současné době filtruje přístup k webu 53% firem, což je o 23% více než před rokem. Daný trend dále pokračuje, takže v příštím roce se k těmto opatřením uchýlí již téměř dvě třetiny společností. Mezi hlavními důvody figuruje na předním místě ochrana před viry a spyware (70%) a již zmíněná produktivita práce (52%). Téměř třetina firem se také touto cestou chrání před zbytečným zatěžováním kapacity svých sítí a internetové konektivity. Prakticky samozřejmostí je pak aplikace restrikcí pro přístup k celé řadě webů, jejichž obsah je v rozporu s právními či etickými normami.

Barracuda Web Filter tedy firmám a organizacím slouží nejenom v boji pro virům a spyware, ale současně jim pomáhá ve zvyšování produktivity práce a snižuje zatížení síťových zdrojů. Přestože přímé i nepřímé přínosy nasazení Barracuda Web Filter je obtížné konkrétně vyčíslit, rostoucí snahy uživatelů o maximální využití jeho možností jednoznačně svědčí o tom, že tento typ zařízení se stal zcela nezbytnou součástí informačních systémů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).