Hlavní navigace

Fishing&Hunting a DoQ budou od 1. května v nabídce UPC Direct

[Tisková zpráva] Příznivci dokumentů o lovu a rybolovu najdou svůj kanál i v základní programové nabídce tuzemské satelitní televize UPC Direct. Mediální skupina IKO TV Central Europe rychle rozšiřuje dostupnost svých televizních programů, které jsou nyní dostupné prostřednictvím většiny tuzemských televizních platforem – satelitních, kabelových a IPTV operátorů. Společnost současně vychází vstříc poptávce po lokálních programech a letos plánuje zvýšit podíl pořadů domácí produkce o 10 procent.

Sdílet

PRAHA, 29. dubna 2010 – Diváci satelitní televize UPC Direct budou moci v základním programovém balíčku od 1. května sledovat televizní kanál pro fanoušky myslivosti a rybolovu Fishing&Hunting (F&H) a dokumentární kanál DoQ.

Diváci UPC Direct se navíc mohou těšit na maximální obrazovou kvalitu. „Přesun na nový satelit zajistí vyšší kvalitu televizního signálu. Zároveň bude rozšířena programová nabídka o další televizní kanály, například F&H. Pestrý svět přírody na kanále F&H vybízí, aby si ho divák vychutnal v nejvyšší kvalitě. A protože nabízí i pořady vzniklé v Česku, je dobrým ‚úlovkem‘ i pro UPC Direct,“ řekl František Malina, tiskový mluvčí společnosti UPC.

F&H a DoQ jsou stále lépe dostupnější
Tematické kanály F&H a DoQ jsou dnes součástí většiny programových nabídek tuzemských poskytovatelů placené televize. „Zařazení do základního balíčku UPC Direct je dalším důkazem, který potvrzuje rostoucí popularitu našich kanálů,“ řekla Erika Luzsicza, ředitelka IKO TV Central Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Zařazení televizních kanálů F&H a DoQ do programové nabídky UPC Direct se událo měsíc po rozšíření programové nabídky satelitní platformy Skylink o kanál F&H. Divácký potenciál kanálu F&H je obrovský, v Česku je zhruba 350 tisíc registrovaných rybářů a 180 tisíc myslivců.

V současné době je F&H dostupný v digitální programové nabídce největšího českého kabelového operátora UPC, prostřednictvím česko-slovenské satelitní platformy CS Link (samostatně i jako součást programového balíčku), prostřednictvím Skylink a rovněž v sítích většiny lokálních kabelových a IPTV operátorů.

Tuzemská tvorba je prioritou
Společnost IKO TV Central Europe se jako koproducent připravuje na skutečně aktivní vstup do tvorby domácího TV obsahu. „Máme domluvené projekty na nadcházející období. Jedná se o dokumenty, reportáže, záznamy ze soutěží, ale i o různé dokumenty vzdělávacího charakteru,“ řekla Erika Luzsicza, ředitelka IKO TV Central Europe pro Českou republiku a Slovensko. Společnost letos zvýší podíl pořadů domácí produkce o 10 procent.

Pro diváky je v nebližší době přichystaný divácky mimořádně úspěšný cyklus Tisíc let české myslivosti, který při své televizní premiéře patřil k nejsledovanějším programům ve sledovaném časovém úseku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).