Hlavní navigace

Flash player portálu iDNES dodala PRO-ZETA Praha

[Tisková zpráva] Praha, 16.3.2009 – Ve čtvrtek 5. února představil největší tuzemský internetový informační portál iDNES.cz na svých stránkách www.idnes.cz novou verzi přehrávače multimédií. Zajímavostí tohoto řešení je především plné využití technologie Flash, a to jak na straně klientské, tak aplikační.

Sdílet

Za vývojem tohoto přehrávače stojí společnost PRO-ZETA Praha (http://www.pro­zeta.cz), která dodala komplexní technologické řešení pro přehrávání multimediálního obsahu postavené na platformě Adobe Flash. Původní verze přehrávače Windows Media Video měla oproti očekávaným vlastnostem a možnostem Adobe Flash mnoho nedostatků, proto se projektový management portálu rozhodl pro kompletní změnu celé technologie.

Flashový přehrávač nasazený do provozu na portálu iDNES je řešen za pomoci technologií společnosti Adobe, klientská vrstva využívá poměrně mladou, ale progresivní platformu Flex určenou převážně pro Enterprise řešení. Serverové rozhraní stojí na ověřeném Flash Media Serveru, který využívá jeden z nejlepších dostupných kodeků standardu MPEG 4/H.264. Ten i při nižším bitrate nabízí viditelně vyšší kvalitu zobrazovaných vi­deí.

Na rozdíl od Windows Media Video nový přehrávač funguje na všech počítačích s nainstalovaným Flash Player 9, což zajišťuje multiplatformní přístup, nabízí více možností ovládání videí, zakládání kontextových informací, předávání odkazů na služby dalším uživatelům internetu a v neposlední řadě zobrazuje další relevantní videa z rozsáhlého archivu iDNES.

Společnost PRO-ZETA, spol. s r. o. Praha vyvíjí a provozuje technologie a komplexní řešení zaměřené na nové multimediální a datové služby. Na telekomunikačním trhu působí od roku 1991. Současnou prioritou společnosti je vývoj technologií pro šíření multimediálního obsahu CDN, technologií pro televizní stanice, IPTV, DVB-C a DVB-T a stavba a pronájem vysokokapacitních datových center.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).