Hlavní navigace

Fleret exkluzivně odhalí natáčení nového CD v neobvyklém pořadu Jak se rodí písnička

[Tisková zpráva] Skupina Fleret se zpěvačkou Jarmilou Šulákovou natáčejí v těchto dnech své nové album v Českém rozhlase Ostrava. Ten pro své posluchače připravil exkluzivní možnost nahlédnout do hudební kuchyně Fleretů. Kapelník Zdeněk „Hrach“ Hrachový představí v následujících dnech ve vysílání ČRo Ostrava, co se kapele podařilo v daný den natočit. Od středy 18. ledna do pátku 20. ledna vždy v 16.30 hodin mohou posluchači zjistit, jak vzniká nahrávka jedné písně.

Sdílet

Ve středu uslyší pravděpodobně jen doprovodné nástroje případně s „pomocným“ zpěvem. Ve čtvrtek už by měly být ve stejné písničce natočeny i sólové nástroje a v pátek by měl Český rozhlas Ostrava odvysílat skladbu kompletní i se zpěvy. Tedy v podobě, v jaké později vyjde na CD.

Jsem rád, že díky Fleretům uslyší posluchači Českého rozhlasu Ostrava něco tak neobvyklého, jako je postupné „vrstvení“ jednotlivých nástrojů a zpěvů v nahrávce. Snímky v takto rozpracované podobě si většinou kapely pečlivě střeží. Posluchači se dostanou až ke kompletní smíchané nahrávce na CD. Řada lidí možná ani neví, jakým způsobem studiové nahrávky vznikají. To jim teď názorně Flereti vysvětlí, uvedl šéfredaktor ČRo Ostrava Richard Piskala.

Český rozhlas Ostrava odvysílal podobný miniseriál dokumentující postupný vznik písničky skupiny Fleret již před dvěma lety, kdy kapela v ČRo Ostrava natáčela své minulé CD Pumkanonem. Vzbudilo to tehdy velkou pozornost. Jsem potěšen, že k tomu kapela opět svolila, neboť se skutečně jedná o jinak neobvyklou věc. Flereti jsou ale ve výborné náladě i formě. Vidět a slyšet je při natáčení je skutečně radost. Posluchači se určitě mají nač těšit, uzavřel Piskala.

Pořad „Jak se rodí písnička“ – od středy 18.1. do pátku 20.1. vždy v 16.30 hodin na vlnách Českého rozhlasu Ostrava.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).