Hlavní navigace

Fokus ČT24: nový týdeník o stylu života

[Tisková zpráva] Máte pocit, že se v České republice vůbec nic neděje? Že se ten malý kousek země ohraničený horami musí udusit ve své klidné ospalé atmosféře? Z tohoto omylu se vás snaží vyvést magazín FOKUS ČT24.

Sdílet

Fokus ČT24 je magazín o stylu života spíše než o životním stylu v obvyklém smyslu slova. Nezahrnuje ani tak design, módní a společenské trendy a nejnovější technologie, ale zkoumá fenomény života současníků.

Míří na skupinu lidí se středním a vyšším vzděláním; zaostří na jejich ambice, zkoumá jejich povolání, volný čas i hodnoty, ke kterým se vztahují.

Každý díl přináší tři portréty tří lidí, kteří nemusejí mít jen stejné povolání, ale sdílejí třeba stejné hodnoty, mají podobné cíle nebo shodný zájem.

Pilotní díly se tak zabývají například tím, co tolik Čechů táhne na nebe (Vzduch je naše moře). Pořad představí muže, který míří zcela nezvyklou cestou ke kariéře komerčního pilota, muže, pro kterého se stalo soukromé letadlo alternativou služebního automobilu, a muže, který se ve třiceti stal nejmladším pilotem špičkové vojenské stíhačky u nás.

V díle o módním průmyslu a komerčním tlaku na ženy přineseme portrét patnáctileté modelky, která právě dostává první velké zakázky od významných světových klientů. Představíme herečku a modelku na prahu střední generace, která prošla těžkou krizí včetně vážné anorexie a bývalou miss, která zúročila své vklady ve „vlastní“ soutěži miss.

Šestadvacetimi­nutový týdeník se bude od ledna 2007 vysílat každou sobotu od 20,00 na ČT24. Jeho průvodci budou Petra Flanderková, reportérka a někdejší korespondentka ČT ve Washingtonu, spisovatel a publicista Tobiáš Jirous a reportéři Lucie Horáčková a Bohumil Vostál.