Hlavní navigace

Fond rozvojového kapitálu koupil společnost InternetShops, a. s.

[Tisková zpráva]

Sdílet

Fond rozvojového kapitálu koupil společnost InternetShops, a. s.

Praha, 25. dubna 2005 – Fond The Genesis Private Equity Fund oznamuje, že 22. dubna 2005 úspěšně dokončil koupi 100 % akcií společnosti InternetShops, a. s., a získal tak do svého portfolia nejstaršího a nejvýznamnějšího českého a slovenského obchodníka na internetu.

Společnost InternetShops provozuje přední internetové obchodní domy, mimo jiné nejznámější český internetový obchod Vltava.cz, přední český obchod s výpočetní a digitální technikou Cybex.cz a nejvýznamnější slovenský internetový obchodní dům Dunaj.sk. Obchody skupiny InternetShops dosahují každoročně růstu tržeb převyšujícího 50 %, a počtem 320 000 registrovaných nakupujících zákazníků se výrazně odlišují od konkurence v obou zemích. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Jan Tauber, jednatel společnosti Genesis Capital, komentuje: „Tato transakce splňuje velmi dobře naše investiční kritéria, neboť se jedná o zavedenou firmu v dynamicky rostoucím odvětví. Věříme, že se podaří udržet trend růstu i do budoucnosti, a ve spolupráci s managementem bychom chtěli dále rozšířit a zkvalitnit nabídku a služby těchto internetových obchodů.“

K tomu dodává Jiří Hlavenka, předseda představenstva společnosti InternetShops a zakladatel internetového obchodního domu Vltava.cz: „Jsme rádi, že novým akcionářem společnosti je právě finanční subjekt, jehož priority jsou stejné jako naše: usilovat o další rychlý růst tržeb našich obchodních domů, o rozšiřování sortimentu a služeb. V uplynulých pěti letech se naše tržby zdesateronásobily; věřím, že jsme schopni stejné tempo držet i v letech dalších a stát se tak záhy vyzývatelem největších českých obchodních řetězců.“

Tamas Szalai, investiční manažer Bancroftu uvádí: “Jsme spokojeni s výnosem z této investice. Transakce je součástí exitové strategie prvního fondu Bancroft a posílila naše odhodlání investovat z našeho nového fondu v České republice a dalších zemích regionu.”


O fondu Genesis
Fond rozvojového kapitálu The Genesis Private Equity Fund LP byl založen v únoru 2003 s regionálním zaměřením na Českou republiku a Slovensko. V obou zemích je zastupován společností Genesis Capital, s. r. o. Fond spravuje 30 milionů Euro, a k jeho investorům patří renomované finanční instituce, Evropská banka pro obnovu a rozvoj, Česká spořitelna, Evropský investiční fond, a Letterkenny Holdings (Mittal Steel). V portfoliu fondu jsou společnosti AB Facility, a.s., společnost poskytující služby facility managementu; Pietro Filipi, přední český výrobce a prodejce módního oblečení; Sklářská huť Libochovice, výrobce originálního českého skla; a společnost Candy Plus, kontraktní výrobce cukrovinek z lisovaného cukru. Genesis Capital, s. r. o., je také investičním poradcem fondu rozvojového kapitálu The Czech and Slovak Private Equity Fund. Tento fond byl již plně zainvestován a nyní probíhá realizace drženého portfolia. Více informací najdete na stránkách www.genesis.cz.

O společnosti InternetShops, a. s.
Společnost InternetShops patří mezi nejstarší provozovatele internetových obchodů, první byl v České republice založen již v roce 1996. Za svou historii společnost obsloužila více jak 320 000 zákazníků a dodala přes 1 000 000 kusů zboží.
Cílem všech obchodů skupiny InternetShops je při maximálním komfortu poskytovat svým zákazníkům nadstandardní služby ať již formou vyčerpávajících informací, šíří sortimentu, cenovou hladinou nebo přidanými službami. Veškeré aktivity společnosti jsou vytvářeny na základě zákaznických potřeb a směřují ke zkvalitňování nákupních standardů na Internetu.
Více informací o společnosti InternetShops, a. s., najdete na nových stránkách www.internetshop­s.cz.
O fondu Bancroft
Bancroft Private Equity je správce investičních fondů s aktivitami ve středo a východoevropském regionu, který spravuje aktiva ve výši přesahující 230 mil. USD. Má kanceláře v Praze, Varšavě, Budapešti a Londýně. První fond Bancroft byl ustanoven v roce 1996 a učinil sedm investicí v oblasti médií, telekomunikací a průmyslu. Druhý fond byl otevřen v roce 2002 a jeho investory jsou JPMPartners, IFC, AlpInvest (dříve NIB Capital) a Bank Austria Creditanstalt. Nový fond je zaměřen na střední a velké společnosti s vedoucím postavením na trhu a kvalitním managementem. Další informace naleznete na stránkách www.bancroftgrou­p.com.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Tomáš Kudweis
ředitel marketingu
InternetShops, a. s.
mailto:tomas.kud­weis@internet­shops.cz