Hlavní navigace

Formulář pro publikum Otázek Václava Moravce

[Tisková zpráva] V rámci předvolebního vysílání připravuje Česká televize na květnové neděle mimořádná vydání diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce. Po tři následující týdny, tedy 14., 21. a 28. května, bude pořad vysílán za přítomnosti publika z pražského Kongresového centra, a to od 12.00 do 14.00 hod. živě na programech ČT1 a ČT24.

Sdílet

14. května se utkají lídři menších politických stran, které podle různých průzkumů stranických a volebních preferencí mají šanci dostat se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. 21. května se v otevřené diskusi střetnou předsedové současných pěti parlamentních stran zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR (kromě lídrů ČSSD a ODS) a 28. května završí sérii diskuzí souboj předsedů dvou nejsilnějších politických stran – Jiřího Paroubka a Mirka Topolánka.

Pro zachování maximální míry objektivity a vyváženosti publika se Česká televize rozhodla využít zkušeností BBC a část publika zvát podle sociologického vzorku. V další části publika budou příznivci pozvaných politických subjektů. Diváci se mohou o pozvání do publika ucházet prostřednictvím dotazníku na webových stránkách České televize (odkaz na dotazník je v novinkách na titulní straně www.ceskatele­vize.cz).

Na základě vyplněných dotazníků bude vybráno více než 100 účastníků debaty, kteří budou e-mailem pozváni do Kongresového centra Praha. V pozvánce dostanou také přesné organizační pokyny. Účast v pořadu není honorována.