Hlavní navigace

Formule 1 na Nově již v neděli 12. března

[Tisková zpráva] Všechny závody se budou vysílat v přímém přenosu. Před začátkem a po jeho skončení (až na výjimky) bude připraveno speciální studio F1, ve kterém budou připraveny pro diváky filmy, rozbory, perličky ze zákulisí, rozhovory s piloty atd., tedy zajímavosti ze světa Formule 1.

Sdílet

Zváni navíc budou i atraktivní hosté. Materiál pro úvodní a závěrečná studia bude natáčet štáb TV Nova přímo v místě konání závodů. V jeho čele bude bývalý PR manažer sponzora stáje West McLaren Pavel Turek, který bude přenosy také spolukomentovat, a navíc bude připraven i s přímými vstupy do vysílání před a po závodě. V komentování velkých cen se budou střídat Martin Pouva a Petr Horák. Vedoucím celého projektu je Martin Pouva, který také zodpovídá za přípravu většiny studií a jejich moderování.

Formule 1 v grafické podobě

Důležitou a podstatnou složkou vysílání závodů F1 je grafická stránka přenosu. Pracovala na ní velice intenzivně redakce grafiky TV Nova, jež vycházela z jednotné grafiky, kterou dodává do přenosů FIA (Mezinárodní automobilová federace). Výsledek je dynamický a živý. Připraveny jsou speciální „jingly“ i klasické předěly a upoutávky, které už byly nasazeny do vysílání TV Nova. Zhruba v polovině sezóny je pro diváky připraveno také jedno „grafické“ překvapení.