Hlavní navigace

Formule 1 startuje na TV Nova a Nova Sport

[Tisková zpráva] Fanoušci nejsledovanějšího motoristického sportu planety se konečně dočkali. Vinou zrušené VC Bahrajnu začíná o dva týdny později nová sezona Formule 1. Nablýskané monoposty se poprvé představí už tento víkend na okruhu v australském Melbourne a diváci Nova Sport a televize Nova budou opět u toho.

Sdílet

Praha, 24. března 2011 – Do posledních chvil roku 2010 bojovalo o titul mistra světa Formule 1 pět jezdců a tři týmy. Tím se daná sezona zařadila k nejzajímavějším v celé historii seriálu. Navíc změny, zavedené pro letošní rok, mají za cíl ještě víc zatraktivnit podívanou. Jejich důsledkem bude podstatně více dění na závodní dráze během samotných velkých cen F1.

Na start se postaví hned pět mistrů světa. Obhajovat svůj titul bude nejmladší šampion historie, německý závodník týmu Red Bull Sebastian Vettel, jenž dokázal v posledním závodu loňské sezony porazit dvojnásobného mistra světa z Ferrari Fernanda Alonsa. Hranice mezi úspěchem a propadákem přitom znamenala jediné, ne zcela šťastné rozhodnutí týmu na boxové zídce! Chybět nebude sedminásobný mistr světa Michael Schumacher v týmu Mercedes. Pomýšlet na osmý titul je prý ještě brzy, ale bojovat o stupně vítězů by prý pro něj neměl být problém. McLaren stejně jako loni nasadí dva mistry světa – Lewise Hamiltona a Jensona Buttona. První z nich se nechal slyšet, že se ve své kariéře nehodlá s jedním nebo dvěma tituly vůbec spokojit.

Honička za vítězstvími se očekává také mezi týmy současných či někdejších mistrů světa. Favoritem by měl být obhájce trofeje Red Bull, ale minimálně ve Ferrari bude mít hodně nepříjemného soupeře už od začátku. Jako silné se jeví týmy Williams a samozřejmě McLaren a zapomenout nesmíme na Mercedes a Renault.

Pproti loňsku budou při soubojích na dráze pomáhat jezdcům technické vymoženosti. Systémy pro rekuperaci kinetické energie KERS a pohyblivé prvky zadního přítlačného křídla umožní závodníkům vyšší rychlost při klíčových pokusech o předjetí. Těch by se mělo během velkých cen F1 objevit mnohem víc. Na přání pořadatele vyvinul nový dodavatel Pirelli pneumatiku, která si vyžádá minimálně tři zastávky v boxech na každého pilota během závodu. To učiní letošní závody F1 velmi nepředvídatelnými, a o vítězství ve velkých cenách se tak bude bojovat až do posledních metrů.

Přímé přenosy můžeme sledovat už od pátku 25. března, brzy ráno v 6:25 vysílá NOVA Sport trénink, v sobotu 26. března od 6:55 můžeme v přímém přenosu sledovat kvalifikaci na stejném programu a v neděli 27. března vysíláme hlavní závod od 7:30 na TV Nova. Diváci s možností HD příjmu si letos mohou všechny přímé přenosy vychutnat v HD kvalitě a s prostorovým zvukem Dolby 5.1.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).