Hlavní navigace

Forrest Gump mění název na FG Forrest

[Tisková zpráva]

Sdílet

Forrest Gump mění název na FG Forrest

Internetová agentura Forrest Gump se rozhodla od dubna 2003 změnit svůj název na FG Forrest. Společnost přistoupila k této změně v souvislosti s dokončením vlastní dlouhodobé marketingové strategie.

Ing. Radovan Jelen, obchodní a marketingový ředitel společnosti, komentuje tuto změnu následovně: „Hlavní nabídka společnosti Forrest Gump se již před časem posunula z pozice realizátora www prezentací na poskytovatele komplexních elektronických a zejména internetových řešení, se kterými se chceme uplatnit i na trhu Evropské Unie.“ Změna názvu společnosti se týká především prezentace agentury v zahraničí. Svou ochrannou známku má Forrest Gump povolenou jen na území České republiky. Proti registraci značky Forrest Gump na mezinárodní úrovni podalo námitku filmové studio Paramount Pictures, které je producentem a distributorem stejnojmenného fil­mu.

Po dohodě obou subjektů byl registrován nový název pro internet agenturu – FG Forrest. „FG Forrest je novým jménem, kterým chceme kontinuálně navázat na úspěchy Forrest Gump dosažené v minulosti,“ dodává Radovan Jelen, „změna se týká jen názvu společnosti a loga, veškeré procesy a komunikace s klienty a partnery se tímto aktem nemění.“ V rámci dokončení dílčích kroků dlouhodobé strategie mohou klienti FG Forrest očekávat rozšíření nabídky služeb a řešení.

FG Forrest začal v roce 1996 působit na českém trhu jako producent multimediálních aplikací. O dva roky později se nabídkou více zaměřil směrem k internetovým prezentacím, kde již během jednoho roku získal první významné reference. Své portfolio společnost nadále rozšiřovala směrem k e-businessu a on-line komunikaci. Dnes FG Forrest spojuje kreativitu, marketing a informační technologie do jedinečných komplexních řešení pro elektronická média – zejména www aplikace, e business systémy a multimedia.

FG Forrest vlastní dvě dceřiné společnosti, eMARKET, a. s. – on-line komunikační agenturu a eMerite, s.r.o. – systém pro monitoring internetu, současně je jedním ze zakládajících členů Asociace.BIZ – poskytovatelů internetových řešení.

Mezi nejvýznamnější klienty společnosti FG Forrest patří např. Komerční banka, GE Capital, značka Libresse, Sazka, McDonald's, pojišťovna Kooperativa, Živnostenská banka či Západočeská energetika.