Hlavní navigace

Výkonně, úsporně, ekologicky: Fortron uvádí na český trh inovovanou řadu adaptérů pro notebooky

[Tisková zpráva] Ostrava, 14. 11. 2008 – Maximální výkon při minimální spotřebě – to je klíčová přednost nejnovější řady adaptérů pro notebooky NB90 a NB120, které na český trh prostřednictvím distribučních kanálů AT Computers uvádí značka Fortron. Adaptéry jsou ještě ohleduplnější k životnímu prostředí než předchozí verze: jejich energetická efektivita dosahuje při provozu až 87 % a v režimu standby, tedy při vypnutém notebooku, spotřebují jen 0,5 W.

Sdílet

Nové adaptéry díky tomu splňují nejpřísnější standardy – mezi jinými doporučení Kalifornské komise pro energetiku a programu Energy Star 5. úrovně.

Druhá generace adaptérů NB90 a NB120 by se v České republice měla objevit na přelomu listopadu a prosince letošního roku. V roce 2009 budou tyto modely doplněny verzí pro vysoce výkonné notebooky s příkonem do 150 W (model NB150) a na druhé straně spektra přibude model pro notebooky vyžadující jen 65 W (model NB65).

Všechny tyto adaptéry pracují s napětím 19 V, což je nejrozšířenější napětí používané pro notebooky. Navíc se k nim dodávají vyměnitelné koncovky, které zajišťují bezproblémovou konektivitu.

Kromě modelů NB90 a NB120 Fortron na českém trhu prodává adaptér NB PLUS pro notebooky pracující s napětím v rozsahu od 15 do 24 voltů a také adaptér pro použití v osobním, užitkovém nebo nákladním automobilu (Car Adapter).

O společnosti AT Computers
AT Computers je jednou z největších velkoobchodních firem působících v oblasti IT na území České republiky a Slovenska s ročním obratem přes 7,3 mld. Kč. Zároveň je největším českým výrobcem osobních počítačů. Více informací najdete na: www.atcomp.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).