Hlavní navigace

Fórum dárců ocenilo redaktorku Českého rozhlasu Barboru Kroužkovou

[Tisková zpráva] Cenu Fóra dárců pro novináře za dlouhodobý přínos k rozvoji filantropie v České republice získala redaktorka a moderátorka Českého rozhlasu 1 – Radiožurnál Barbora Kroužková.

Sdílet

Barbora Kroužková se ve své práci dlouhodobě a systematicky věnuje filantropii a podpoře neziskového sektoru. „K tomu, abychom dávali peníze na dobrou věc, mohou podstatně přispět i média. Mě osobně tato cena velmi potěšila, beru ji nejen jako ocenění své vlastní práce, ale také jako ocenění pro celý Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Ocenění jen dokazuje, že se opravdu věnujeme tématům, která jsou lidem pracujícím v nadacích a nadačních fondech vlastní,“ uvedla oceněná redaktorka.

Novináře nominovalo občanské sdružení Fórum dárců, které v této oblasti pracuje již přes devět let. O tom, kdo ocenění dostane, rozhodovali členové Asociace nadací Fóra dárců, Asociace nadačních fondů při Fóru dárců a členové Klubu firemních dárců DONATOR.

„Fórum dárců je organizace, která usiluje o rozvoj filantropie v České republice. Udělením Ceny Fóra dárců chceme poděkovat novináři za jeho profesní, ale i osobní vztah k tématu filantropie. Pro rozvoj filantropie jsou důležití lidé, kteří pojmu filantropie rozumí a hlavně tomuto způsobu zapojení se do věcí veřejných věří. Mezi tyto lidi rozhodně paní Kroužková patří,“ vysvětluje Zuzana Bartošová z Fóra dárců proč byla cena udělena právě Barboře Kroužkové.