Hlavní navigace

Fotoalba.cz: Na internetu vedou fotoaparáty Olympus

[Tisková zpráva] Lidé nahrávají své fotky na internet nejvíce z fotoaparátů Olympus. Z přístrojů této značky pochází téměř 28 procent snímků nahraných do digitálních alb na síti. Jako druhé v pořadí se umístily fotoaparáty Canon, třetí Sony. Z přístrojů těchto tří značek nahráli uživatelé celkem více než polovinu všech snímků v internetových fotoalbech. Vyplývá to ze statistik služby Fotoalba.cz portálu Centrum.cz zpracované z více než 2 miliónů fotografií.

Sdílet

„Kromě nejrozšířenějších značek jsme zaznamenali i velmi unikátní fotoaparáty. Zpravidla se jedná o čistě profesionální a velmi drahé přístroje Hasselbad či datové stěny Phase One svědčící o zájmu i z řad profesionálních fotografů. Máme ve fotoalbech také snímky z modelů digitálních fotoaparátů nejen značky Leica, patřící mezi sběratelské rarity, které se v tuzemsku resp. v evropě nikdy neprodávali“ říká Jan Horyna, který má v Centrum.cz Fotoalba na starosti.

Statistiky Fotoalb jsou sledují i jednotlivé kategorie digitálních přístrojů. Mezi takzvanými ultrazoomy jednoznačně na internetu vede Panasonic s řadou FZ, z digitálních zrcadlovek má největší oblibu Canon EOS 350D. Pokud se bereme v úvahu jen kategorie běžných kompaktních fotoaparátů, je nejoblíbenější je značka Olympus.

Fotoalba.cz si za pět měsíců měsíců existence získala velkou oblibu uživatelů. Denně je používá přes 50 tisíc lidí. Fotoalba.cz nabízejí fandům digitální fotografie neomezený prostor pro fotky a fotky i v originální velikosti. Práce s Fotoalby je velmi snadná a umožňuje si nastavit velikosti náhledů fotografií nebo sdílet jejich fotku buď se všemi lidmi nebo je zabezpečit heslem a ukázat je jen okruhu kamarádů.