Hlavní navigace

Fotografie Yann Arthus-Bertranda upozorňují v Google Earth na aktuální stav naší planety

[Tisková zpráva] Skoro 500 fotografií od francouzského fotografa a ekologa Yann Arthus-Bertranda najdete ode dneška v Google Earth. Ukazují planetu tak jako nikdy předtím. Fotografie Yanna Arthus-Bertranda a jeho neziskové organizace GoodPlanet.org spolu s výčtem fakt a čísel o aktuálním stavu naší Země jsou dostupné jako vrstva v Google Earth. Úkolem snímků, které zdůrazňují jak krásy naší planety, tak problémy, kterým lidstvo čelí, je propagovat udržitelný rozvoj.

Sdílet

Vrstva, jejíž jméno zní „Země seshora“, bude pravidelně aktualizována. GoodPlanet.org bude dodávat nové fotografie a čerstvá fakta a čísla z dat agentur z celého světa. Dostupná je v záložce „Globální povědomí“ v Google Earth, kde je ekologických a humanitárních vrstev celá řada. Záložku najdete v Google Earth vlevo mezi Vrstvami. Aplikaci Google Earth pak můžete zdarma stáhnout na earth.google.cz.

Překvapivé fotografie Yanna Arthus-Bertranda si můžete pouštět také přes iGoogle, personalizovanou domácí stránku Google. Stačí, abyste si ke svému iGooglu přidali miniaplikaci “Země seshora” a každý den se vám zobrazí nová fotografie nového místa a na mapách Google ukáže, kde přesně se místo nachází.

Vrstva, video a také miniaplikace pro iGoogle získáte na stránkách věnovaných akci „Země seshora“: google.cz/ear­thfromabove. Web je dostupný ve 14 jazycích: kromě češtiny je to francouzština, angličtina, němčina, arabština, čínština, korejština, španělština, italština, japonština, holandština, portugalština a ruština.

Yann Arthus-Bertrand má ze spolupráce s Googlem velkou radost. “Pokaždé, když se zobrazí fotografie, dozví se uživatel také základní statistická fakta o zobrazené scéně. Spolu s organizací GoodPlanet.org doufáme, že tyto neuvěřitelné fotografie povedou lidi od zájmu až k porozumění a také zapojení se do boje s problémy kolem nás."

„Snímky Yanna Arthus-Bertranda nejsou jen nádherné, ale poukazují také na některé tíživé problémy životního prostředí,“ říká Rebecca Moore, která má na starosti program Google Earth Outreach. „Google Earth je pro podporu práce organizace typu Goodplanet.org vhodnou platformou, ukáže problémy vizuálně, v lehko pochopitelné podobě. A také je příjemné vidět naši technologii využitou k tak dobrému účelu.“