Hlavní navigace

Foxconn v České republice nově povede Miloslav Rut

[Tisková zpráva] Praha, 11. března 2009 – Miloslav Rut se stal od března novým výkonným ředitelem českého zastoupení společnosti Foxconn, která patří k největším výrobcům elektroniky na světě. Na pozici nahradil Jima B. Changa, viceprezidenta společnosti Foxconn Technology Group, kterému dosud asistoval z pozice speciálního poradce a nadále mu bude přímo odpovědný.

Sdílet

K rozdělení řídících funkcí dochází téměř po devíti letech od zahájení výroby společnosti Foxconn v České republice. Zatímco Jim B. Chang se nyní zaměří především na rozvoj strategie společnosti Foxconn v celé Evropě, Miloslav Rut bude odpovědný za řízení výrobních kapacit v Pardubicích a Kutné Hoře.

Miloslav Rut vystudoval elektrotechniku na Českém vysokém učení technickém v Praze. Během své profesní kariéry působil například na pozicích obchodního ředitele ve společnostech Mars/Masterfoods a Dell Computers. Před příchodem do společnosti Foxconn v září 2008 působil jedenáct let ve společnosti Cisco Systems, kde jako generální ředitel pro Čechy a Slovensko úspěšně rozvíjel obchodní aktivity společnosti.

Miloslav Rut je ženatý a má jednu dceru. Mezi jeho koníčky patří vedle rodiny například vážná hudba (opera), sport (tenis, golf, běh) a filmy s Jamesem Bondem.

O Foxconn
Foxconn je uznávaným světovým leaderem v poskytování kompletních řešení v oblasti IT, produkci spotřební elektroniky a výrobě součástek pro komunikační a elektronická zařízení. Vyrábí všechny součásti osobního počítače s výjimkou čipů. Jeho zákazníky jsou renomované společnosti světového významu.

Společnost FOXCONN CZ s.r.o. byla založena 18. května 2000 jako regionální výrobní centrála skupiny Foxconn v Evropě. Výrobní prostory se nachází v Pardubicích a v Kutné Hoře, regionální prodejní kancelář v Praze. V dubnu 2002 byl vyroben miliontý počítač a záhy nato – v listopadu 2002 – již počítač dvoumiliontý. Ke konci roku 2002 byla dosažena téměř plná kapacita výroby a už počátkem roku 2004 byl vyroben šestimiliontý počítač.

České zastoupení společnosti dosáhlo v roce 2002 výnosů přes 39 miliard korun proti 9 miliardám roku 2001, což vedlo k obsazení první příčky v meziročním nárůstu obratu. Rok 2003 znamenal další navýšení k téměř 41 miliardám korun.

Společnost FOXCONN CZ je v žebříčku nejvýznamnějších firem z roku 2007 považovaná za třetí největší společnost v České republice – měřeno výší tržeb. Více informací na http://www.fox­conn.cz/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).