Hlavní navigace

Fractal na službě NextLink v síti 26 GHz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Fractal na službě NextLink v síti 26 GHz

Praha, 22. dubna 2001 – Jedna z nevýznamnějších českých společností obchodujících prostřednictvím Internetu využívá k připojení službu NextLink. Přenos dat společnosti Fractal na vysokorychlostní síti 26 GHz proudí rychlostí 256 kb/s.

„Společnost Nextra, ke které jsme umístili začátkem roku naše servery pro on-line prodej letenek, nás o kvalitě svých služeb přesvědčila natolik, že jsme rozšířili naši spolupráci o službu NextLink,“ uvedl Jiří Berger, výkonný ředitel společnosti Fractal. „Internet je pro nás hlavním prostředkem podnikání, i proto je pro nás nesmírně důležitá vysoká garance služeb, kterou nám Nextra, se službou NextLink na vysokorychlostní síti 26 GHz, zaručuje,“ doplnil.

„Velice si ceníme rozšíření spolupráce se společností Fractal, které můžeme nabídnout komplexní komunikační řešení,“ říká Petr Adámek, marketingový manager společnosti NEXTRA Czech Republic s.r.o. „Zaměřili jsme se na nabídku komplexních služeb pro firmy podnikající na Internetu, proto se snažíme, v rámci akcí, nabízet různá zvýhodnění. Např. možnost třetinové slevy na umístění serverů na páteř Nextry, stejně tak jako na připojení pevné linky, v případě podpisu smlouvy do 31. července,“ doplnil.

Společnost Fractal s.r.o., jejíž internetové tržby již v polovině prosince loňského roku prolomily magickou hranici 1 milionu USD a za celý rok dosáhly více jak 41,25 mil. Kč, si dlouhodobě udržuje vysoký podíl na českém trhu v on-line prodejích letenek a patří k technologickým průkopníkům v širším kontextu. Fractal patří k nejvýznamnějším společnostem v oblasti podnikání na Internetu, které je u nás relativně novým fenoménem. Současně je také významným poskytovatelem aplikací (ASP), zejména v oblasti B2B řešení pro podnikání na Internetu.

O společnosti NEXTRA Czech Republic

Společnost NEXTRA Czech Republic s.r.o <http://www.nex­tra.cz/>. je součástí celoevropské struktury NEXTRA působící ve třinácti evropských zemích. NEXTRA disponuje jednou z největších a nejbezpečnějších páteřních sítí ve střední Evropě. Mimo úctyhodné mezinárodní konektivity 2×155 Mb/s se NEXTRA Czech Republic může pochlubit i infrastrukturou, jež pokrývá a propojuje většinu země. NEXTRA nabízí celou škálu komunikačních služeb na bázi IP protokolu jako jsou služby pro připojení na Internet, hostování serverů v datových centrech, telekomunikační služby a služby budování virtuálních privátních sítí.

Fractal s.r.o.

Společnost Fractal s.r.o. byla založena v roce 1995 jako ryze česká společnost se zaměřením na dvě hlavní oblasti podnikání, z nichž první je poskytování služeb cestovního ruchu pro zákazníky z oblasti podnikatelských subjektů. Druhou oblastí jsou služby ve sféře Internetových a intranetových projektů s orientací na elektronický obchod a on-line služby. Obě činnosti se postupně sjednocovaly a završením celého procesu bylo spuštění serveru Letenky.fractal.cz, dne 1.1.2000. Firma se stala akreditovanou agenturou mezinárodní asociace IATA a zavedla souběžně dva rezervační systémy včetně tisku letenek. Firma Fractal s.r.o. se dostala do nové fáze rozvoje systémů elektronického obchodu, kdy se může při vývoji systémů pro své klienty opřít o zkušenosti z provozu vlastního systému. V dnešní době upevňuje svou pozici technologického průkopníka v oblasti elektronického obchodování.

Pro další informace kontaktujte:

Petra Zdeňková
NEXTRA Czech Republic
Tel: 02 / 96 355 172
petra.zdenkova@nex­tra.com

Petra Hemrová
Fractal s.r.o.
Tel: 02 /2251 2000
Petra.Hemrova@frac­tal.cz