Hlavní navigace

France 24 - spuštění nového zpravodajského televizního kanálu v České republice

[Tisková zpráva] Nový francouzský zpravodajský kanál France 24 bude spuštěn ve čtvrtek 7. prosince 2006 ve 20:30 hod prostřednictvím satelitního vysílání UPC Direct ve dvou jazycích: anglicky a francouzsky. Zpravodajský kanál bude vysílán na satelitech Astra 1KR a HotBird 7A a již den před zahájením, od středy 6. prosince od 20:30 hod bude zdarma dostupný na oficiálních webových stánkách : www.france24.com.

Sdílet

France 24 bude vysílat 24 hodin denně 365 dní v roce ve dvou jazycích (v angličtině a francouzštině) a od roku 2007 také v arabštině. Vysílání France 24 ve španělském jazyce by mělo zaznít do tří let od spuštění kanálu. Programové schéma France 24 tvoří zpravodajství z celého světa, které se soustředí na pět základních oblastí: aktuální zpravodajství, ekonomie, kultura, sport a počasí. Důraz bude kladen na dva hlavní vysílací bloky: od 6 hod do 9 hod a od 19 hod do 23 hod.

France 24 bude vysílat v Evropě, v Africe, jakož i na Blízkém a Středním Východě a bude na mezinárodní události přinášet specifický francouzský úhel pohledu utvářený rozdílností názorů, debatami, diskusemi a konfrontacemi. Tento pohled bude založený na laických hodnotách, multilateralismu, solidaritě, respektu a svobodě vyjadřování a bude se o něj opírat i zpravodajství z oblasti kultury, módy, gastronomie, životního stylu… France 24 bude klást důraz především na analýzu, která bude mít za úkol objasnit zcela komplexním a vyváženým způsobem hlavní mezinárodní události a bude dávat prostor názorům, které nejsou v současné době dostatečně prezentovány v již existujících mezinárodních zpravodajských kanálech . France 24 tak bude platnou konkurencí anglosaským a arabským zpravodajským kanálům.

France 24 má 380 spolupracovníků v průměrném věku okolo 33 let, 170 novinářů, 160 technických pracovníků, 40 zaměstnanců zabývajících se distribucí, přičemž je v tomto týmu zastoupeno celkem 28 národností. Díky svým dvou akcionářským společnostem France Télévisions a TF1 se tento pracovní tým bude ve světě opírat o síť více než 200 zpravodajů, stejně tak bude úzce spolupracovat se stálými zpravodaji AFP (Francouzská tisková agentura), RFI (Radio France International), RFO (Radio Outre-mer) a také se sítí Global Radio Network (GRN), která spolupracuje s víc jak stovkou anglofonních zpravodajů po celém světě.