Hlavní navigace

Francouzská Ligue 1 na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Od 9. srpna bude Galaxie sport pravidelně vysílat další špičkový evropský fotbal v podobě zápasů z francouzské nejvyšší fotbalové soutěže Ligue 1.

Sdílet

Praha 7. srpna 2008 – Galaxie sport získala výhradní práva na sobotní přímé přenosy zápasů z francouzské fotbalové ligy na období 2008 – 2012 a každý rok odvysílá 38 zápasů. Rozšíříme tak naši nabídku víkendových živých fotbalových přenosů z evropských fotbalových soutěží na šest.

Z francouzské ligy v minulosti vzešla taková jména světového fotbalu, jako Michel Platiny, Zinedine Zidan, Thierry Henry a mnoho dalších, kteří se do historie fotbalu zapsali nesmazatelným písmem. Zároveň francouzský tým v nedávné minulosti získal titul mistrů světa i Evropy a na posledním světovém šampionátu v Německu podlehl až ve finále. Tyto úspěchy jen potvrdily vysokou kvalitu celého francouzského fotbalu a samotné Ligue 1.

V posledních sedmi letech francouzské lize neotřesitelně dominuje tým Olympic Lyon, který si vydobyl skvělou pověst i díky kvalitním výkonům v lize mistrů. V tomto týmu se o svou šanci v této soutěži bude prát Milan Baroš, který se vrátil do Lyonu z hostování v Portsmouthu.

Na úvod divákům Galaxie sport nabídneme zápas Stade Rennes s Olympique Marseille, s osmi tituly druhým nejúspěšnějším týmem historie francouzské ligy. Marseille je také zatím jediný tým, který zvítězil v prestižní Champions League, v roce 1993. Oba týmy se v minulé sezóně umístili v první polovině tabulky(Rennes 6, Marseille 3) a budou usilovat o úspěšný vstup do sezony.

Začátek přímého přenosu je v sobotu 9. srpna ve 20.55.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).