Hlavní navigace

Francouzský mobilní operátor SFR modernizuje svou síť W-CDMA technologií HSDPA společnosti Siemens

[Tisková zpráva] Mobilní operátor SFR se sídlem v Paříži vybaví svou stávající síť W-CDMA technologií High-Speed Data Access (HSDPA) společnosti Siemens. SFR dnes v oblasti Nantes, Saint Nazaire a Rennes na západě Francie spustí svou novou datovou službu „3G+“ a svým zákazníkům nabídne mobilní přístup s maximální přenosovou rychlostí 1,8 Mbit/s. Ta je zejména vhodná pro přenos širokopásmových multimediálních aplikací.

Sdílet

SFR je prvním mobilním operátorem ve Francii, který komerčně spustil nabídku 3G zahrnující technologii HSDPA ve své síti W-CDMA. Integrace řešení Siemens nevyžaduje žádný další hardware – je zapotřebí jen jednoduchý update softwaru. To umožňuje nasazení modernizované sítě do provozu za pouhé čtyři týdny. Siemens zahájil výstavbu sítě W-CDMA pro SFR v roce 2002 a od té doby se na ní podílí.

„Technologie Siemens nám umožnila spustit první komerční pilotní projekty HSDPA pro naše firemní zákazníky již v březnu 2006. Naši zákazníci nyní mohou zcela využít všech výhod nejmodernější telefonní technologie,“ řekl Paul Corbel, technologický ředitel SFR.

„Jsme z tohoto spuštění nadšeni, neboť posiluje naše pevné partnerství a zároveň upevňuje naše technologické vedení v oblasti mobilních komunikačních sítí připravených na budoucnost,“ sdělil Christoph Caselitz, prezident Mobilních sítí společnosti Siemens.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).