Hlavní navigace

Frekvence 1 představila nový web

[Tisková zpráva] Rádio Frekvence 1 dnes na tiskové konferenci představilo svoji novou internetovou prezentaci www.frekvence1.cz. Ta má atraktivnější design, prošla restrukturalizací a je bohatší o řadu aplikací. Moderní grafiku a HTML šablony, potřebné funkcionality i jiná vylepšení stránek dodala agentura FG Forrest, která byla pověřena také úpravou webů dalších dvou stanic mediální skupiny Lagardere Active Radio International CZ.

Sdílet

Vzhledem k výsledkům analýzy původního webu, znalostem internetového prostředí a samozřejmě také marketingové strategii Frekvence 1 bylo ze strany FG Forrest navrženo řešení, které agentura během realizace postupně přizpůsobovala přáním zadavatele. Už během testovacího provozu v průběhu září a října došlo k nárůstu návštěvnosti o 10 %. Nyní stránky navštěvuje okolo 60 tisíc reálných uživatelů měsíčně.

„V úzké spolupráci s klientem se nám podařilo vytvořit web, který drží krok s nejnovějšími trendy online komunikace a přitom dobře vystihuje filozofii i pohodovou atmosféru Frekvence 1,“ uvádí Client Service Manager FG Forrest Lubor Zoufal.

Přínos nového řešení je patrný na první pohled: dynamičtější a barevně „lehčí“ grafika, výrazné zjednodušení struktury webu, příjemnější navigace. Uživatelsky přívětivější prostředí je však jen jedním z mnoha zlepšení. Přibyly sekce Hvězdárna (galerie fotografií registrovaných uživatelů), VIP chat (s hosty pořadu Křížový výslech), WebTV (přehrávání videoklipů), E-shop (mp3, mobilní vyzvánění), jukebox Retro disco a řada aplikací (např. Pošli známému, formulář pro zaslání zprávy do studia). Web je tak zase o něco víc než jen elektronickým prospektem s programem vysílání a soupiskou moderátorů – umožňuje vzájemnou komunikaci rádia a posluchačů.

„Frekvence 1 už je výrazně interaktivní rádio. Web ale funguje jako rozšířená nabídka pro ty, kdo mají potřebu být ještě aktivnější. Internet má v tomto téměř neomezené možnosti,“ říká Mirek Škoda, programový ředitel Frekvence 1. "Náš web tedy není jen pro posluchače, je to prostě alternativní nabídka pro kohokoliv. Filosofie projektu je jednoduchá: Frekvence 1 nabízí různé možnosti. Chcete se bavit? Spojte se s námi a míru aktivity a vlastní kreativity si pak vyberte podle vlastního vkusu.“

Pro samotného klienta je přínosem také nový publikační systém Edee CMS. Díky němu může nyní sám spravovat obsah webu podobně, jako řada jiných klientů FG Forrest, například Skupina ČEZ, T Mobile, GTS Novera, Léčebné lázně Mariánské Lázně, Kooperativa nebo AC Sparta Praha.

Edee CMS je uživatelsky přívětivý a srozumitelný systém pro publikaci obsahu intranetových a internetových prezentací. Je vždy přizpůsoben konkrétnímu projektu tak, aby uživatelé disponovali pouze funkcemi pro správu vybrané stránky. Prostřednictvím profesionálně vytvořených šablon, plně oddělujících obsah od vzhledu, je v něm možné pracovat bez znalostí internetových technologií a rizika nevhodného zásahu do zdrojového kódu. Systém je postaven na technologii J2EE, která zajišťuje stabilní fungování i přenositelnost mezi různými platformami a využití různých úložišť dat. Edee CMS splňuje nároky na přístupnost webů státní správy a požadavky SEO (optimalizace pro vyhledávače).

FG Forrest, a. s. od roku 1996 poskytuje komplexní řešení pro elektronická média. Za využití nejmodernějších kreativních technologií a postupů zajišťuje analýzy a monitoring a realizuje celou řadu projektů: internetové systémy, intranety, webové aplikace, informační a zábavní portály, korporátní či produktové prezentace, online marketing nebo multimediální CD a DVD. Spokojenými klienty FG Forrest jsou např. Coca-Cola, Skupina ČEZ, Kancelář prezidenta republiky, Kooperativa, Komerční banka, McDonald's nebo T-Mobile.

Frekvence 1 je nejznámější rozhlasovou stanicí v České republice – její jméno si spontánně vybaví 4,3 milionu lidí, což je zhruba polovina české populace ve věku 12 až 79 let. S 11,2% podílem je druhým nejvyším rádiem na českém rozhlasovém trhu. Dle nejnovějšího průzkumu poslechovosti Radio Projekt (období 1. 1. 2007 až 30. 6. 2007) si Frekvenci 1 denně naladí 865 tisíc posluchačů, týdně oslovuje 1 697 tisíc posluchačů, průměrná doba poslechu stanice činí 226 minut denně. Rádio Frekvence 1 je mediálně a obchodně zastoupeno společností Regie Radio Music. Regie Radio Music je dceřinou společností mezinárodní skupiny Lagardere, konkrétně její divize Lagardere Aktive Radio International (LARI). Její česká pobočka byla založena v roce 1991, stala se tak vůbec prvním subjektem svého druhu na našem mediálním trhu a rozhodujícím způsobem přispěla k vývoji rozhlasové reklamy v Česku, např. spolufinancovala první oficiální výzkum sledovanosti médií. Jako významný hráč na českém radiovém trhu je výhradním zastoupením několika soukromých stanic vedle Frekvence 1 zastupuje další dvě celoplošná rádia a dvě regionální stanice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).