Hlavní navigace

Frekvence 1 vysílá v digitálním formátu DVB-T

[Tisková zpráva] [Praha 07. 12. 2005] -- Frekvence 1 začala od 1. 12. 2005 řádně vysílat v rámci rozhlasové části digitálního televizního multiplexu A, provozovaného společností Radiokomunikace. Stalo se tak po více než rok dlouhém experimentálním vysílání, kdy byl signál Frekvence 1 digitálně šířen v ověřovacím provozu. Tato technická rozhlasová licence pro DVB-T byla Frekvenci 1 vydána Radou pro rozhlasové a televizní vysílání dne 9. listopadu 2005 s platností odpovídající její licenci pro stávající rozhlasové vysílání. Digitální rozhlasové vysílání formátu DVB-T je však možné přijímat výhradně na digitálních televizích či set-top-boxech, nikoli na běžných rozhlasových přijímačích, a jeho další rozvoj je očekáván v době zahájení pozemního digitálního televizního vysílání.

Sdílet

Frekvence 1 jako nejposlouchanější rádio v České republice vývoji na rozhlasovém trhu pasivně nepřihlíží, ale velmi razantně se zasazuje o jeho celkový rozvoj ve všech směrech, tedy i po stránce technologické, zdůrazňuje Michel Fleischmann, prezident Frekvence 1. Stále hledáme jakékoli možnosti, jak být posluchačům na blízku. I když tuto novou kvalitu našeho vysílání může z důvodů technologických omezení ocenit zatím jen velmi málo z nich, jedná se rozhodně o jednu z cest, kterými budeme Frekvenci 1 v budoucnu šířit. Našim posluchačům tak nabídneme vyšší kvalitu poslechu a věřím, že naši inovační roli v průběhu dalšího rozvoje moderních technologií rozhodně ocení.

Signál DVB-T s Frekvencí 1 je zatím dostupný v Praze a okolí. V souvislosti s tím, jak se bude zvyšovat skutečné pokrytí multiplexu A vysílači společnosti Radiokomunikace, bude Frekvence 1 k dispozici ve formátu DVB-T i v dalších regionech.

Evropa 2, druhé rádio též provozované mediální skupinou Lagardere Active Radio International CZ, vysílá zatím i nadále v experimentálním režimu, a to v multiplexu B. Toto experimentální vysílání trvá zhruba stejnou dobu jako v případě Frekvence 1, tedy od poloviny loňského roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).