Hlavní navigace

CeBIT 2010: FRITZ! Jako přístupový bod pro smartphone

[Tisková zpráva] FRITZ!Box dokáže integrovat “Chytrý telefon” do vaší domácí nebo pracovní sítě a bez problémů zkombinovat WLAN, ADSL a telefonování

Sdílet

Berlin. AVM, výrobce FRITZ!Boxů v premiéře předvedl aplikaci pro tzv. Chytré telefony na výstavě CeBIT 2010. Výhodou využití FRITZ!Boxu jako přístupového bodu je, že iPhone či mobilní telefon s operačním systémem Android můžete použít doma ke komunikaci na internetové ADSL lince. Vše, co musíte udělat, je připojit se přes WLAN na FRITZ!Box. Jakmile jste připojeni, voláte přes něj a využíváte jeho funkcionality.

  • FRITZ! jako brána pro chytré mobily, iPhones apod.
  • Volejte doma na pevné linky přes váš FRITZ!Box mobilním telefonem
  • Využijte výhody, které FRITZ!Box nabízí – včetně výpisu volání, záznamníku, nebo tel. seznamu

AVM tímto otevřelo celou škálu možností, tzv. vychytávek ve vaší domácí síti. Vlastníte-li takový mobil, pak ihned po příchodu domů vidíte, kdo se snažil dovolat na vaši pevnou linku. Přes mobilní telefon můžete volat na zmeškané číslo, a to pomocí VoiP nebo pevné linky. Další výhodou je, že vaše mobilní číslo zůstává utajeno. Můžete využívat I funkce jako je telefonní seznam a záznamník. Jestliže chcete, FRITZ!Box přesměruje příchozí volání na váš mobil , přesměrovat lze i vaše volání z mobilu na FritzBox a ten jej pak pošle dál za výhodný VoiP tarif třeba do ciziny.

Nové možnosti při vytváření domácí sítě
Stále více lidí používá smartphone také doma ve spojení s WLAN a ADSL, čímž využijí vyšší rychlosti domácího internetu. Rozdíly v odezvách na internetu jsou značné jak při brouzdání, tak i v posílání e-mailů. WLAN ADSL spojení je také ideální v práci ve spojení s posíláním fotek a videa na Facebook, YouTube a další servery. Zajímavou aplikací je také přístup k souborům ve vašem datovém úložišti, mobilní telefon můžete použít i jako vzdálený ovladač (UPnP control point). Volání a využívání datových aplikací přes váš domácí internet je tak snadné a hlavně levné.

V současné době se vyvíjí nové aplikace s využitím HD telefonie ve standard CAT-iq. Tento standard přináší o řád vyšší kvalitu zvuku, než je zvykem, a tak se můžeme těšit na další vylepšení domácích aplikací made in Fritz!Box.

O společnosti AVM
Založena v roce 1986 v Berlíně, AVM patří mezi dva největší výrobce ADSL zařízení v Evropě.

Se současným více než 50 procentním pokrytím trhu je dominantním výrobcem a dodavatelem v Německu. AVM má 460 zaměstnanců a obrat za fiskální rok 2008 činil 220 milionů Euro. Specialisté z této berlínské firmy si odnášejí mnohá ocenění za inovativní přístupy k produktům Fritz!Box, které jsou vyvíjeny a vyráběny v Německu. Hlavními atributy jsou uživatelsky jednoduchý přístup k rychlému internetu, přístup k levné internetovské telefonii a využívání multimediálních aplikací.