Hlavní navigace

FSP Group / Fortron certifikoval již dvě stovky svých zdrojů v programu 80PLUS

[Tisková zpráva] (Praha/Mönchengladbach 30. listopadu 2009) – FSP Group, výrobce počítačových zdrojů značky Fortron, pokořila hranici dvou set modelů certifikovaných v programu 80PLUS. Tento americký inovační program, jehož cílem je podporovat nasazování energeticky efektivních počítačových zdrojů a počítačů do praxe, označuje zdroje, které jsou energeticky úsporné, čímž mj. šetří peníze svým uživatelům.

Doba čtení: 1 minuta

Certifikace 80PLUS se liší jednotlivě podle efektivity zdroje. Ta se měří ve třech výkonových stupních zatíženosti – při 20% zatížení, 50% zatížení a 100% zatížení. Protože se ale 100% zatížení v praxi příliš často nevyskytuje a navíc není po technologické stránce tak obtížné při něm dosáhnout vysoké efektivity, je hlavním stupněm zatížení 50 %.

Základní úroveň 80PLUS je na trhu již standardem. Efektivita takto označeného zdroje při provozu na 50 % výkonu činí 80 %. Bronzová certifikace se vyznačuje 85% efektivitou, a v současné době se na trhu objevuje čím dál častěji. Novinkou pro běžný trh je certifikace stříbrná, označující 88% efektivitu. Certifikace zlatá je pak zatím doménou exkluzivních produktů a její efektivita dosahuje 90 %.

FSP Group má v základní certifikaci 80PLUS certifikováno 86 zdrojů, v bronzové 100, ve stříbrné 17 a ve zlaté pak dva modely. Nejbližší konkurent, který se co do počtu certifikovaných počítačových zdrojů umístil na 2. místě, disponuje 112 certifikovanými zdroji.

O FSP Group a značce Fortron
Produkty značky Fortron vyráběné firmou FSP Group distribuují v České republice AT Computers, 100mega a PARTIS. Více informací najdete na www.fsplifesty­le.com.