Hlavní navigace

FTV Prima se brání proti nepravdivým tvrzením regionů RTA trestním oznámením, žalobou a dopisem institucím, na které se regiony RTA obrátily

[Tisková zpráva] Provozovatelé regionálního vysílání sdružení v síti RTA se podáními adresovanými Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, Českému telekomunikačnímu úřadu a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže domáhají svého údajného nároku na další vysílání Prima televize nebo připojování do programu Prima family i po 1. 1. 2012 až do roku 2018. Žádný takový nárok regionů RTA však vůči České republice ani vůči FTV Prima nikdy neexistoval.

Sdílet

FTV Prima podává v souvislosti s veřejně šířenými nepravdivými tvrzeními regionů RTA, o která svůj neexistující „nárok“ opírají, trestní oznámení a civilní žalobu. FTV Prima rovněž zasílá institucím, na které se regiony RTA obrátily, dopis, ve kterém jim vysvětluje okolnosti situace.

„Veškeré dosavadní spory mezi FTV Prima a RTA se týkaly výhradně licence k vysílání programu Prima televize. Licence přitom v principu nepředstavuje povinnost, ale právo konkrétní program vysílat. Každý provozovatel vysílání se může z jakéhokoli důvodu rozhodnout, že vysílání dle určité konkrétní licence ukončí. Licence mohou být také odnímány a provozovatelé vysílání nemusejí žádat o jejich prodloužení. Nemůže být proto pravdou, že by se regiony RTA mohly spoléhat na to, že program Prima televize bude vysílán až do roku 2018.

Všechna omezení stanovená konkrétní licencí se vztahují výhradně na vysílání dle dané konkrétní licence. Nemohou se nikdy týkat vysílání dle jiných licencí.

Situace se tak v podstatě dá připodobnit tomu, jako kdyby se majitel trafiky, která léta těžila z blízkosti autobusové zastávky, snažil prostřednictvím úřadů donutit dopravní podnik, aby provozoval zastávku i nadále v blízkosti jeho trafiky, přestože autobusy už nahradilo metro. Tento typ jednání je protiprávní. Stát nám a našim zahraničním investorům proti takovému jednání garantuje ochranu,“ řekl generální ředitel FTV Prima Marek Singer.