Hlavní navigace

Fujitsu a Sun rozšiřují své partnerství s cílem zvýšit prodej platformy Solaris a přinést inovace do

[Tisková zpráva]

Sdílet

Fujitsu a Sun rozšiřují své partnerství s cílem zvýšit prodej platformy Solaris a přinést inovace do datových center

Společnosti budou spolupracovat na vývoji budoucí generace systémů Solaris/SPARC

Santa Clara (Kalifornie, USA), 1. června 2004, Tokio (Japonsko), 2. června 2004, Praha, 3. června 2004 – Společnosti Sun Microsystems, Inc. a Fujitsu Limited oznámily rozšíření své, více než dvacet let trvající, strategické spolupráce. Budou nyní spolupracovat na vývoji a uvedení budoucí generace systémů založených na platformě Solaris/SPARC. Dvě z nejsilnějších světových společností spojují síly ve snaze vytvořit nejlepší platformy své třídy pro náročné pracovní úlohy Network Computingu a rozšířit trh pro systémy Solaris a SPARC.

Sun a Fujitsu do poloviny roku 2006 spojí své produktové řady serverů se systémem Solaris a procesory SPARC, čímž vytvoří nejúplnější nabídku systémů pro datová centra v odvětví, s kódovým označením Advanced Product Line (APL). Na systémech APL poběží špičkový podnikový operační systém Solaris, Java Enterprise System a prakticky všechny důležité podnikové aplikace. APL po dokončení nahradí současné produktové řady Sunu a Fujitsu – Sun Fire a PRIMEPOWER. Zákazníci získají užitek z bezpečné a bezproblémové binární kompatibility mezi všemi produkty SPARC.

V přechodném období před uvedením řady APL budou Sun a Fujitsu spolupracovat na rychlé implementaci obchodního modelu, který umožní oběma společnostem distribuovat produktové řady Sun Fire i PRIMEPOWER. Uspořádání distribuce se bude v jednotlivých geografických oblastech lišit. Před uvedením společně vyvinutých produktů další generace tak obě firmy i jejich zákazníci získají užitek z rozšířené distribuce existujících produktových řad.

„Dnešní oznámení rozšiřuje trh pro systémy řady Solaris/SPARC a potvrzuje pozici Sunu mezi technologickými společnostmi s nejpoužívanějšími produkty. Naše partnerství se zákazníky, vývojáři a nyní i se společností Fujitsu Limited zasahuje i do prostředí mainframů,“ řekl Jonathan Schwartz, prezident a generální ředitel provozu, Sun Microsystems. „Sun stále rozvíjí nejširší nabídku operačních platforem na světě, která zahrnuje Javu, Java Enterprise System a operační systém Solaris pro standardizované servery s procesory x86, mainframy a servery nově rozšířené řady SPARC a poskytuje tak nejvýkonnější počítačovou infrastrukturu pro široké spektrum úloh Network Computingu. Sun a Fujitsu už nemohou být v lepší pozici pro zvyšování podílu na trhu s řešeními pro Network Computing.“

„Špičková polovodičová technologie Fujitsu a zkušenosti s vývojem vysoce výkonných a spolehlivých procesorů pro mainframy a superpočítače světové třídy, v kombinaci se systémem Solaris, Javou a dalšími vyspělými technologiemi Sunu představují pro podnikové zákazníky silnou kombinaci,“ poznamenal Hiroaki Kurokawa, president Fujitsu Limited. „Jsem přesvědčen, že naše rozšířená spolupráce nám umožní poskytovat zákazníkům optimálními serverové produkty s vysokou tržní hodnotou.“

Jedno zaměření, jedna produktová řada pro všechny úkoly

Dnešní oznámení spojuje zkušenosti společnosti Sun Microsystems s internetem a s Network Computingem, s odborností společnosti Fujitsu v oblasti náročných podnikových systémů. Dvojnásobně zhodnocuje podnikové investice do platformy Solaris/SPARC a zajišťuje, že tyto systémy budou schopny zajistit jakkoliv náročné úkoly, jak v oblasti rychle se rozvíjejících počítačových systémů s vysokou propustností, tak i v požadavcích na vysoký výkon a kvalitu tradičních mainframů.

Širší dosah nejoblíbenějšího Unixu na světě – systému Solaris

„Tato dohoda je přínosná nejen pro Sun a Fujitsu, kteří tak prakticky zdvojnásobili své tržní síly, ale přinese ohromný prospěch i jejich zákazníkům, partnerům a investorům,“ řekl Vernon Turner, viceprezident skupiny Global Enterprise Server Solutions, IDC. „Znamená rovněž ochranu investic, jasný produktový plán, vysokou kvalitu a možnost výběru a zároveň i velký potenciál pro růst tržního podílu.“

Rozšířené partnerství také vyústí v lepší možnosti systémové integrace a kanálů pro systémy Solaris a SPARC. Rozšířením trhu pro Solaris vytvoří více příležitostí pro tisíce nezávislých dodavatelů a prodejců softwaru.

Sun a Fujitsu spojenými silami prakticky na všech světových trzích zajistí, aby zákazníci dostávali špičkový servis a technickou podporu. Společnosti rovněž provedou optimalizaci svých obchodních kanálů a budou společně využívat svá výrobní zařízení a zavedená partnerství Sunu s dalšími výrobci.

Dnešní oznámení je významným milníkem ve dvacetileté historii platformy SPARC, reprezentující otevřenost, která byla základním principem při vytváření SPARC International v roce 1989. Otevřenost procesorové architektury umožnila společnostem Sun a Fujitsu spolupracovat na definování architektury a konkurovat si v implementacích. Obě implementace UltraSPARC a SPARC64 jsou založeny na otevřené instrukční sadě SPARC V9 a je to právě otevřenost architektury, která umožnila vznik této aliance.

O společnosti Fujitsu Limited

Fujitsu je vedoucí poskytovatel informačních a komunikačních řešení pro zákazníky na celosvětovém trhu. Pokrokové technologie, vysoce spolehlivé počítačové a komunikační platformy a celosvětový tým systémových a servisních expertů umožňují společnosti Fujitsu Limited dodávat komplexní řešení, která otevírají nekonečné možnosti pro úspěch jejích zákazníků. Společnost Fujitsu Limited (TSE: 6702) se sídlem v Tokiu, za poslední fiskální rok, který skončil 31. března 2004, vykázala konsolidované tržby 4,7 biliónů yenů (45 mld. dolarů). Další informace najdete na adrese http://www.fu­jitsu.com.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení ve smyslu zákona Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995, včetně prohlášení týkajících se rozšíření partnerství společností Sun Microsystems a Fujitsu Limited za účelem rozšíření trhu pro operační systém Solaris a uvedení nové generace inovací datového centra, zahrnující společný vývoj a dodávání budoucích generací systémů na platformě Solaris/SPARC, spojení dvou společností, které patří k nejsilnějším na světě, za účelem dodávání špičkových řešení pro všechny představitelné úkoly z oblasti Network Computing a růstu trhu pro Solaris a SPARC, Sun a Fujitsu do poloviny roku 2006 představí společné produktové řady serverů založených na platformě Solaris/SPARC, čímž vytvoří nejúplnější nabídku systémů pro datová centra v odvětví, s kódovým označením Advanced Product Line (APL), na systémech APL poběží špičkový podnikový operační systém Solaris, Java Enterprise System a prakticky všechny důležité podnikové aplikace, APL po dokončení nahradí současné produktové řady Sunu a Fujitsu – Sun Fire a PRIMEPOWER, zákazníci získají užitek z bezpečné a bezproblémové binární kompatibility mezi všemi produkty SPARC, Sun a Fujitsu společně pracují a rychlém zavedení změn, které umožní vzájemnou distribuci a dostupnost produktů obou společností, společnosti a jejich zákazníci budou mít užitek z rozšířené distribuce, oznámení budoucího rozšíření dostupného trhu pro systémy z řady Solaris/SPARC a potvrzení, že společnost Sun patří mezi společnosti s nejpoužívanějšími produkty, Sun pokračuje ve vývoj nejrozšířenějších operačních platforem na světě, Sun a Fujitsu jsou připraveny rozdělit si podíl na rostoucím trhu se systémy pro Network Computing, rozšíření partnerství umožní společnostem poskytovat zákazníkům optimální serverové produkty s maximální tržní hodnotou, oznámení zdvojnásobuje hodnotu podnikových investic do platformy Solaris/SPARC a zajišťuje, že budou dostupné systémy pro pokrytí libovolně náročných pracovních úloh, zákaznící, partneři a investoři budou z této aliance významně profitovat, rozšířené partnerství vyústí systémy integrující možnosti a kanály pro systémy na platformě Solaris/SPARC, vytvoření více příležitostí pro tisíce nezávislých dodavatelů a prodejců softwaru, Sun a Fujitsu spojenými silami prakticky na všech světových trzích zajistí, aby zákazníci dostávali špičkový servis a technickou podporu, společnosti rovněž provedou optimalizaci svých obchodních kanálů, budou společně využívat svá výrobní zařízení a zavedená partnerství Sunu s dalšími výrobci.

Tyto výhledová prohlášení počítají s rizikem a nejistotu a konečný výsledek může být odlišný od výsledku předpokládaného v těchto prohlášeních. Faktory, které mohou způsobit rozdílné výsledku zahrnují rizika spojená s vývojem, designem, výrobou a distribucí nových produktů a služeb, cenové tlaky, nedostatek zájmu zákazníků o nové produkty a služby Sunu a Fujitsu, neúspěchy v technologickém pokroku a rizika spojená se spoluprací s dalšími firmami na designu, vývoji, výrobě a distribuci Advanced Product Line a dalších produktech a službách.

Další informace najdete v pravidelných zprávách společnosti Sun, které jsou podávány americké Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC), včetně výroční zprávy na formuláři 10-K za fiskální rok končící 30. června 2003 a čtvrtletních zpráv na formuláři 10-Q za fiskální čtvrtletí končící 28. září 2003, 28. prosince 2003 a 28. března 2004.

Kontakt:
Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel: +420 233 009 509
e-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).