Hlavní navigace

Společnost FunPower představuje přímé nahrávání videa z mobilních telefonů na video portál N-JOY.CZ

[Tisková zpráva] FunPower s.r.o., přední česká společnost v oblasti technologie internetového videa, dnes oznámila spuštění široké řady způsobů nahrávání videa přímo z mobilních telefonů na video portál N-JOY.CZ (www.n-joy.cz). N-JOY.CZ je unikátní v rozsahu podpory způsobů nahrávání videa. Ta mohou být odeslána jako MMS zpráva, jako příloha emailu nebo nahrána prostřednictvím webového prohlížeče, a to jak mobilního, tak prohlížeče Opera Mini (volně ke stažení pro telefony s podporou Java aplikací1).

Sdílet

Uživatelé N-JOY.CZ mohou nyní nahrávat soubory ze svých mobilních telefonů pomocí tzv. mobilního klíče. Ten je generován jako slovo složené ze šesti písmen a číslic (například abc123) a slouží jako unikátní identifikace účtu uživatele N-JOY.CZ. Tento klíč si může uživatel nechat vygenerovat v sekci “Nastavení” na N-JOY.CZ nebo pomocí mobilního rozhraní na adrese http://m.n-joy.cz/. S vygenerovaným klíčem může uživatel nahrát své video následujícími způsoby:

  • Posláním přílohy emailu nebo MMS zprávy s videem na email abc123@m.n-joy.cz. Předmět a text emailu bude použit jako název a popis videa. Pokud MMS zpráva obsahuje text, bude také použit jako název videa.
  • Při použití mobilního webového prohlížeče nebo prohlížeče Opera Mini navštívením stránky http://m.n-joy.cz/ . Uživatel se zde jednoduše přihlásí pomocí svého mobilního klíče a může nahrát video pomocí jednoduchého HTML formuláře.

FunPower doporučuje nahrávání videa na N-JOY.CZ pomocí MMS zpráv, a to kvůli jednoduchosti použití. Limity pro velikost MMS zpráv jsou ovšem v ČR operátory limitované na přibližně 300kB a ceny za odeslání MMS se různí podle operátorů a jejich tarifů.

Matthew Barrett, Business Development Director firmy FunPower, říká: “Naše unikátní široká podpora způsobů nahrávání videa znamená, že tisíce mobilních uživatelů mohou jednoduše a okamžitě sdílet svá videa na internetu. FunPower je v současné době v jednání se všemi českými mobilními operátory a snaží se najít nejlevnější a nejjednodušší způsob, kterým by čeští uživatelé z této služby profitovali.” Kromě toho FunPower plánuje přidat podporu pro vytváření uživatelských skupin, přičemž uživatel může poslat odkaz na videoklip více příjemcům (jako předdefinovaný rozesílací seznam). Další vylepšení umožní uživatelům automaticky informovat členy skupiny ve stejný okamžik, kdy je nové video nahráno z mobilu na N-JOY.CZ portál.

Matthew Barrett dále dodává, že používání N-JOY.CZ portálu namísto posílání MMS zpráv eliminuje problémy rozdílných video formátů a různých platforem: “Mnoho uživatelů mobilních telefonů má v rámci své rodiny a přátel různé mobilní operátory s odlišnými tarify. To znamená, že MMS zpráva, kterou chtějí odeslat nebo přijmout nemusí být kompatibilní s jejich telefonem nebo telefonem příjemce zprávy. Nová mobilní služba N-JOY.CZ překonává tyto problémy a umožňuje komukoliv odeslat nebo přijmout video generované mobilním telefonem. ”

1) Vyžaduje podporu JSR-75