Hlavní navigace

Fyzikálně technický zkušební ústav využívá K2 Workflow

[Tisková zpráva] Ostrava, 20. 9. 2010 – Novým klientem společnosti K2 atmitec se stal Fyzikálně technický zkušební ústav. Renomovaný institut poskytující služby v oblasti zařízení a ochranných systémů pracuje s modulem K2 Workflow v Informačním systému K2 pří řízení svých procesů.

Sdílet

Předmětem činnosti FTZÚ je certifikace a zkoušení zařízení do prostředí s nebezpečím výbuchu. Modul K2 Workflow využívá ústav pro zlepšení procesního řízení.

„Jsme rádi, že si naše řešení vybrala zavedená instituce, která je navíc zvyklá pracovat na bázi maximální bezpečnosti a se špičkovými technologiemi,“ říká Marek Kučera, výkonný ředitel společnosti K2 atmitec.

K2 workflow umožňuje odstranit neduh celého procesu certifikace, ať už jde ISO nebo dokumenty generované v průběhu procesu, a to papírování. Kromě toho, že klienti získávají komplexní evidenci dokumentace v digitalizované podobě, mají k dispozici i aktuální verzi směrnic, tedy i kontrolu nad všemi změnami a schvalovacím procesem. Díky K2 Workflow také mohou sledovat požadované metriky. Konkrétně ISO samo o sobě slouží jako základ pro procesní řízení a workflow zajišťuje, že jsou všechny směrnice vedeny jako spustitelný proces.

Funkce controlling slouží zejména vedení společnosti, která může některé procesy pouze dozorovat a nemusí je osobně řídit. Tuto funkci za ni přebírá informační systém. Další možnost využití modulu K2 Workflow je evidence a správa jednoduchých i provozních procesů. Mezi jednoduché procesy patří například schvalování dokumentů, evidence přijaté pošty, nebo zápisy z porad. Provozní procesy pak zahrnují schvalování přijatých faktur, smluv, žádanek o dovolenou nebo požadavků na výrobu a řízení reklamací.

Celý systém navíc umožňuje v případě neshod jednoduše naleznout místo nebo osobu, u které neshoda vznikla.

Široké možnosti nastavování procesů (priority, časové posloupnosti, omezení, připomínky a další) a jejich snadná tvorba (přeškolený uživatel dokáže snadno definovat vlastní procesy) výrazně zjednodušují procesní řízení v celé společnosti.

„Každou investici v našem ústavu pořádně zvažujeme. Nenakupujeme produkty, které nejsou ověřené. K2 Workflow považujeme za produkt s dobrým poměrem užitných vlastností a ceny. Navíc mi vyhovuje, že platím pouze za to, co používám,“ říká ředitel FTZÚ Jaromír Hrubý.

„Modul K2 Workflow, který nejenže naplňuje naše představy o nástroji pro řízení procesů a zakázek, ale je natolik flexibilní, že umožňuje volné definování průběhů jednotlivých procesů přesně podle průběhu zakázky nebo potřeb firmy včetně rozhodovacích bloků a definování pravomocí,“ doplňuje Jaromír Hrubý.

O společnosti K2 atmitec
Společnost K2 atmitec s.r.o., výrobce Informačního systému K2, vznikla v roce 1991 a po dlouholetém působení na poli informačních technologií patří mezi přední výrobce informačních systémů. Společnost zaměstnává špičkové programátory, vysoce kvalitní projektové manažery a konzultanty, kteří profesionálně řídí implementaci IS K2 do prostředí zákazníka. V současnosti pracuje s IS K2 cca 10 000 uživatelů v rozmanitých společnostech v různých zemích světa.

O státním podniku FTZÚ
Fyzikálně technický zkušební ústav je samostatný, komerčně zcela nezávislý institut, který poskytuje služby v oblasti zařízení a ochranných systémů do prostředí s nebezpečím výbuchu. Více informací naleznete na stránkách www.ftzu.cz.