Hlavní navigace

Galaxie sport dnes uspěla u Městského soudu v Praze s žalobou proti rozhodnutí RRTV

[Tisková zpráva] Městský soud v Praze dnes vyhověl žalobě společnosti Galaxie sport, s.r.o. a zrušil rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o udělení digitálních televizních licencí Televizi Febio, Óčko a TV Barrandov a neudělení digitální licence Galaxii sport, s.r.o.

Sdílet

Rozhodnutí Rady je podle verdiktu Městského soudu v Praze zejména nesrozumitelné, nedostatečné a nepřezkoumatelné. Galaxie sport, s.r.o. ve své žalobě poukazovala na vady a nedostatky, které postup Rady při licenčním řízení a vydání rozhodnutí o udělení licence provázely.

Hradec Králové 13. září 2006 – Společnost Galaxie sport, s.r. o, která je Provozovatel televizního vysílání programu Galaxie sport, podala dne 21. prosince 2004 žádost o udělení digitální licence pro celoplošný placený program s označením SPORT 2. Rada ve svém rozhodnutí, vydaném dne 4. dubna 2006, žádost o udělení licence zamítla. Provozovatel televizního vysílání programu Galaxie sport, společnost Galaxie sport, s.r.o., se poté rozhodl podat svou žalobu po prostudování rozhodnutí Rady o udělení digitálních televizních licencí Televizi Febio, Óčku a TV Barrandov a neudělení licence společnosti Galaxie sport, s.r.o. Jejím důvodem byla skutečnost, že Galaxie sport, s.r.o. v rozhodnutí Rady zjistila vady, nedostatky a nezákonnosti postupu.

Dnes dal Městský soud v Praze Galaxii sport, s.r.o. za pravdu. Konstatoval totiž, že rozhodnutí Rady bylo nezákonné a nepřezkoumatelné ve svých odůvodněních a v průběhu licenčního řízení Rada změnila „pravidla hry“. Tato změna pravidel hry v neprospěch Galaxie sport, s.r.o. spočívala jednak v diskriminaci placených programů a zejména pak ve skutečnosti, že teprve před závěrečným hlasováním Rada vymezila požadované portfolio digitálních televizních programů, do něhož nebyl sportovní program vůbec zařazen. Na základě tohoto dodatečně stanoveného kriteria byla vyřazena nejen žádost o licenci k programu SPORT 2, ale celkem 23 ze 48 žádostí.

„Samozřejmě nás těší, že Městský soud v Praze uznal oprávněnost naší žaloby. Jsme přesvědčeni, že nejen my, ale všichni žadatelé měli právo na transparentní průběh licenčního řízení při dodržení konkrétních, jasných a zákonných kritérií,“ prohlásili jednatelé společnosti Ing. Martin Rajman a Ing. Jiří Hojgr.

Společnost Galaxie sport, s.r.o. se chce aktivně zúčastnit procesu digitalizace a je přesvědčena o vysoké divácké atraktivitě svého projektu placeného sportovního programu SPORT 2, stejně jako o své technické, organizační a ekonomické připravenosti k zajištění vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).